"З України в синє море понесе ворожу кров." Українські захисники успішно відбили напад росіян на Херсон. - Дональд Гілл


Том Купер пояснює, чому не висвітлював війну між Росією та Україною: на його думку, немає нічого позитивного для обговорення. Він підкреслює, що всі незначні позитивні новини вже були представлені в аналізі Дональда Гілла, який охоплює основні події на всіх фронтових секторах. Додатково, Купер публікує детальну інформацію про уже відомий безпілотний полк "Птахи Мадяра".

Вступ Тома Купера. Відверто визнаю: цього тижня мені не вдалося опублікувати навіть дві новини про війну в Україні. Я постійно стримував себе, адже не було нічого, що могло б вартувати уваги, окрім як поскаржитися на абсолютно безглузді зустрічі Зеленського з європейськими лідерами або на удари українських безпілотників по російських хмарочосах, що стали відповіддю на свідомі атаки росіян на житлові будинки в Києві. Також важливо згадати про оточення чергового батальйону українських сил внаслідок флангового удару Росії, цього разу в районі Макарівки, на південь від Великої Новосілки. Невгамовні українські генерали продовжують завдавати шкоди ЗСУ, втрачаючи території та влаштовуючи подібні "м'ясні атаки", як і їхні російські колеги. Важливо зазначити, що навіть мейнстрімні медіа, які зазвичай поступаються новинами на 2-6 тижнів (а іноді й на кілька місяців), почали обговорювати масові помилки генералів ЗСУ. Це свідчить про те, що "час настав"...

Додайте до цього повідомлення про радіоелектронну боротьбу, яка виводить з ладу від 60 до 80% усіх FPV-дронів, що експлуатуються обома сторонами (але особливо українські FPV)... і це не лише розчаровує, але й викликає питання, навіщо "повторювати навчання" і "звітувати" про те, про що вже було повідомлено? Це просто не мій стиль.

Цього тижня, можливо, не відзначалося великою кількістю українських контратак, які змогли "навіть" відновити деякі втрачені позиції. Тож, далеко не всі новини виявилися "негативними". Проте, деталі цих операцій доцільніше "включити" в аналіз Дональда Гілла.

Курська область. Попри значні втрати під час відновлення контролю над Плехово, російські війська змогли закріпитися у цьому населеному пункті. В інших районах навколо українського "виступу" в Курській області, що, безперечно, зменшується, їм вдалося утвердитися в Круглому на північному заході та відновити контроль над Новоіванівкою на півдні.

У північно-східному секторі Дарьїно було знищено українську бойову машину піхоти.

1-а танкова бригада знищила 8 одиниць техніки, що рухалася на південь від Новоіванівки. "Птахи Мадяра" також мають один зі своїх загонів у цьому районі. Вони використовували бомбардувальники для скидання мін вночі, що зупинило багато транспортних засобів протягом наступного дня. Ось чотири хвилини розповіді Мадяра про те, як його безпілотники знищують знерухомлені машини і полюють на вцілілу російську піхоту.

З 17-ї танкової бригади було виведено численні батальйони, які потім передали новим механізованим бригадам. В результаті залишилися лише два танкові батальйони, до яких додали два мотопіхотні та два стрілецькі батальйони, після чого бригаду перейменували на 17-ту важку механізовану. У представленому відео вони застосовують артилерійські системи, РСЗВ, автоматичні гранатомети та безпілотники для ліквідації північнокорейських або російських військових. Безпілотники FPV не мають супроводжуючих розвідувальних дронів для моніторингу атак і їхніх наслідків, проте в кінці відео показуються кадри з дрону, які свідчать про значну кількість загиблих ворогів.

росіяни святкували взяття 155-ю бригадою східної частини Новоіванівки, а це означає, що українці в якийсь момент повинні були це зробити. 22-га бригада зараз має батальйон у Курській області, й вони зупиняють наступ на північ від Новоіванівки.

Зараз доступно багато відеозаписів великої північнокорейської/російської атаки минулого тижня. Це були не хвильові атаки, які можна уявити з часів Першої світової війни, а скоріше колони розміром у взвод, що за мірками цієї війни є великою кількістю. Через 200 метрів більша частина цієї піхоти перестала рухатися. Піхота на відкритій місцевості є оптимальною ціллю для РСЗВ.

73-й морський центр SOF притягнув 35-кілограмовий гранатомет на позицію і використовував його як зброю непрямої дії для атаки на корейців і росіян, а також супроводжував їх безпілотними літальними апаратами. Повідомляється, що 12 було вбито і 20 поранено. 8-й полк спеціальних операцій встановив прикраси на деякі безпілотники і отримав можливість ближче розгледіти свого ворога. 6-й полк рейнджерів зачищає корейські війська. росіяни вишикували своїх вбитих, а водій не впорався з керуванням і скинув частину зібраних ним тіл.

73-й військово-морський центр спеціальних операцій перемістив 35-кілограмовий гранатомет на свою позицію, використовуючи його як засіб непрямої вогневої підтримки для атак на корейські та російські сили. В результаті цих дій було повідомлено про 12 загиблих і 20 поранених. 8-й полк спеціальних операцій прикрасив деякі безпілотники, що дозволило їм отримати детальніше уявлення про позиції ворога. Тим часом 6-й полк рейнджерів проводить операції по знищенню корейських військових формувань. Російські сили зібрали своїх загиблих, однак один з водіїв не впорався з керуванням і втратив кілька тіл під час транспортування.

На заході від Нечаєва російські та північнокорейські сили піддаються знищенню внаслідок обстрілів артилерії та дій безпілотників 95-ї бригади.

Солдати Північної Кореї відступають з Плехово в бік лісу на заході. Невдовзі після їхнього відходу вони відкривають вогонь з реактивних систем залпового вогню, націлюючись на об'єкти, що знаходяться на відстані 3500 метрів західніше села.

Український безпілотник пролітає низько над одним північнокорейським солдатом і прямує прямо на іншого солдата. Другий солдат промахується повз безпілотник, але коли дрон розвертається, виявляється, що другий солдат застрелив першого солдата.

Північна частина Харківщини. Російські напади на Вовчанськ тривають з моменту вторгнення в Курську область, але вже не з такою чисельністю військових та техніки. Більша частина північного Вовчанська перетворилася на руїни, де практично немає укриттів. Схоже, що Україна вже не прагне контролювати цю територію через відсутність захисту та труднощі з постачанням піхоти для зайняття цих позицій. У Росії таких проблем нема; коли вона направляє невеликі групи на позиції з обмеженим укриттям, українські сили мають можливість стежити за їхніми переміщеннями і надсилати безпілотники для їх ліквідації. На цьому відео показані атаки на російські позиції та штурмові групи безпілотниками в південно-західному куті пустиря на півночі Вовчанська. Також відбуваються атаки на відстані 400 метрів від російських позицій у центрі та на схід від цього пустиря.

Якщо ви прагнете знищити висотні розвідувальні безпілотники або дрони типу "Ланцет", вам знадобляться радари для їх виявлення та визначення місцезнаходження, де оператори зможуть їх знищити. Після цього оператори піднімаються в повітря, аби підтвердити, чи дрон належить українським, чи російським силам, і знищують ворожі апарати. 3-я штурмова бригада є однією з підрозділів, які володіють необхідними ресурсами та організаційною структурою для виконання подібних місій, і це відео є добіркою їхніх операцій з перехоплення в Харківському регіоні.

З моменту, коли Україна почала знищувати високотехнологічні безпілотники, частота атак "Ланцетів" істотно знизилася.

Куп'янськ. Другий російський плацдарм на березі Оскола продовжував розширюватися, поки російські війська не досягли південних районів Дворічної. Той самий батальйон 10-ї гірсько-піхотної бригади, який знищив перший плацдарм, завдав удару по ворогові тут, використовуючи безпілотники. Колона, що рухалася на південь у бік Куп'янська, була знищена.

Російські війська спробували просунутися в районі Піщаного за допомогою двох окремих колон, але безпілотники 92-ї та 77-ї бригад, а також батальйон президентської бригади ліквідували 21 броньовану машину.

Фрагмент шестихвилинного відео, на якому Україна обстрілює південну частину Кругляківки біля річки Оскіл. російський десант, який проходив через це місце, був знищений.

Внаслідок нападу на 10-ту гірсько-піхотну бригаду загинуло 52 російських солдати, ще 37 отримали поранення. Крім того, було знищено 5 бронетранспортерів, 13 мотоциклів, чотири гольф-кари та 120-мм міномет. Український танк веде вогонь по російській піхоті з інтервалом в одну хвилину.

Бахмут. Загалом, ЗСУ вдалося відновити контроль на фабрикою в центрі Часового Яру ще 18-19 грудня, після чого вони почали просуватися в район Каналу. Бої там досі тривають, і ніхто не може точно сказати, яка частина міста наразі контролюється ким.

російські безпілотники завдають ударів по українських позиціях у центральній, південній та південно-східній частинах Часів Яру. У західній частині Часового Яру під час кількох обстрілів падали ракети з БМ-21, а також термобаричні снаряди ТОС-1. Ще більше ракетних обстрілів було здійснено на південь від Часового Яру. Незважаючи на інтенсивність артилерійських обстрілів, лінія фронту не рухалася.

росіянин, який ховався в дірі в трубопроводі каналу, став мішенню для бомби, скинутої безпілотником, а російська бойова позиція на схід від трубопроводу стала мішенню для бомби, скинутої з літака.

Торецьк. У зоні шахти "Торецька" російська авіація здійснила масштабний авіаудар.

100-та бригада скидає безпілотники в центрі Торецька.

Спеціальний підрозділ поліції "Хижак" здійснив напад на кілька російських позицій. Перший удар стався на відстані 800 метрів від визначеної лінії фронту, але, здавалося, російські сили не змогли втримати ці рубежі. Інші атаки відбулись на південь від Торецька. Важливо зазначити, що за кожним ударом FPV-дрона стежив розвідувальний безпілотник.

Подібно до росіян, Україна використовує цивільні автомобілі для забезпечення логістики на фронті. Вони втрачають пікапи з кожним кілометром, наближаючись до лінії зіткнення. Ви вже в курсі, наскільки цінними є ці автомобілі завдяки вашим внескам.

Покровськ. Незважаючи на значні втрати серед російських військ та активні контратаки з боку України, окупанти змогли не лише утримати позиції в Шевченковому та Новотроїцькому, а й просунутися на приблизно один кілометр. Декілька російських підрозділів навіть досягли Піщаного, але були знищені.

68-а єгерська бригада здійснює низку безпілотникових атак поблизу Даченського, але перший удар виявився особливо вражаючим: російський солдат шукає укриття від одного з безпілотників за деревом і намагається збити його палицею, в той час як ззаду його вражає інший безпілотник.

Повідомлення про те, що самотній росіянин був вбитий безпілотником, коли йшов дорогою за 2500 метрів на захід від Новотроїцького. Дата цієї події не вказана.

Російський танк був знищений за допомогою "Джавеліна" під час просування до Українки. За два кілометри на південь від Ясенового два безпілотники атакували українську вантажівку з системою радіоелектронної боротьби. На північ від Мемрика було знищено 12 автомобілів, що належали російським логістичним підрозділам.

Три тижні тому в селі Петрівка велика будівля слугувала як база для підготовки штурму, тому українські військово-повітряні сили вирішили її нейтралізувати.

Курахове. 46-та бригада інформує, що місто Курахове опинилося під контролем російських військ, а оператори дронів ведуть безперервну роботу. Російські сили продовжують намагатися витіснити українські війська з оточення, зазнаючи при цьому значних втрат у живій силі та техніці.

За два кілометри на південний захід від Успенівки було пошкоджено або знищено три російські танки та БМП. Електрична підстанція на південь від Дачного була атакована російським безпілотником.

Велика Новосілка. Міст, що з’єднував Новочеретяного і Велику Новосілку, був знищений внаслідок авіаудару з боку російських військ. Цей удар також призвів до руйнування мосту у самій Великій Новосілці, після чого були здійснені нові авіаудари на інші мости. У Новому Комарі був знищений російський бронетранспортер. Росія намагається відрізати Велику Новосілку з боку сходу, вздовж річки Мокрі Яли.

Крім цього, російський наступ між Благодатним і Макарівкою призвів до оточення невідомого батальйону ЗСУ, що обороняв останню. Водночас російські підкріплення в районі Макарівки зазнають атак з боку безпілотників. Операція з визволення полонених триває вже четвертий день: ЗСУ намагалися зняти напругу контратакою на сході від Рівнопілля, проте втратили там танк і броньовану машину.

В українському повідомленні з Роздольного йдеться про те, що батальйон з 200 бійців 23-ї бригади знищив 30 одиниць бронетехніки в районі Роздольного.

Запоріжжя. На фронт у район Курахового та Великої Новосілки вирушила 128-а гірсько-піхотна бригада, щоб надати підтримку. 141-а бригада взяла на себе завдання захисту Кам'янського та активно займається пошуком російських військ, незалежно від їхнього місця переховування. За непідтвердженими даними, 141-а бригада вже відкинула противника від Кам'янського (на лівому березі Дніпра) і наразі контролює південну частину міста.

108-а бригада тероборони завдає ударів по цілях в 10 км за лінією фронту від Пологів до місць на захід.

Херсонщина. Ранок 20 грудня запам'ятався потужними обстрілами Херсона, які тривали з 05:00 до 08:00 за місцевим часом. Російські війська використали реактивні системи залпового вогню БМ-21 і БМ-27, а також ствольну артилерію. Після обстрілу вони намагались переправитися через Дніпро, розгорнувши кілька штурмових груп поблизу Антонівського мосту. Незважаючи на те, що обстріл був досить хаотичним і призвів до жертв та руйнувань цивільних об’єктів, ворог не зміг навіть наблизитися до середини річки, як зазначив речник Південного оперативного командування. Один із захисників зауважив: "Наші хлопці успішно відбили атаку... тіла загиблих росіян були змиті в Чорне море".

Російська комісія працює над ситуацією в полку, розташованому в Херсонській області, де спостерігаються серйозні проблеми з дисципліною, зростання самогубств та численні випадки саботажу катерів.

Росія завдала удару двома бомбами по онкологічному диспансеру в Херсоні, а потім різні соратники Путіна з гордістю ділилися цим у соціальних мережах...

З 21 червня по 19 жовтня 408 цивільних осіб, поліцейських, медиків і волонтерів були поранені або загинули в результаті атак безпілотників. Зменшення кількості жертв з 11 по 19 жовтня співпадає з періодом сильних дощів. Ця доповідь свідчить про те, що цивільні особи використовуються як тренувальні мішені. Близько 18 % жертв у віці 21-40 років, 41 % - 41-60 років, 33 % - 61-80 років.

Ефективність армії базується на чітких системах, процедурах та належно організованих контрольних списках. Хоча індивідуальна ініціатива вітається, важливим є також постійний цикл операцій, оцінок, вдосконалення, тестування та внесення змін. Успішні підрозділи вирізняються своєю ефективністю, і українське командування забезпечує їм значну автономію. Одним із таких підрозділів є 414-й окремий полк ударних безпілотних авіаційних комплексів, відомий під назвою "Птахи Мадяра". Спочатку вони були ротою, але за минулий рік перетворилися на батальйон, потім на полк, а незабаром планують стати бригадою. Коли їхній командир Роберт Бровді, відомий як "Мадяр", оголосив про прийом добровольців, він отримав 1200 заявок від цивільних, адже успіх завжди притягує людей.

Не всіх допускають до їхнього підрозділу. Процес відбору включає тривалу анкету та серію співбесід. Командири беруть на себе відповідальність за нових членів команди, тому підходять до вибору дуже серйозно. Якщо хтось намагається приховати правду, його чекає перевірка в оперативно-психологічній службі за допомогою детектора брехні. Питання зловживання алкоголем є критичними: навіть найуспішніший оператор ризикує отримати негативну репутацію через такі звички. Підрозділ також інвестує в обладнання для тестування на наркотики, яке можна використовувати в будь-який момент, і навіть залучає собак для пошуку заборонених речовин. Проте, якщо кандидат має високу кваліфікацію, але залишив інший підрозділ, його все ж можуть взяти на роботу. Приблизно 80% новобранців не проходять відбір, а тих, хто отримує шанс, надається два місяці для адаптації або пошуку іншого підрозділу, якщо вони не справляються з обов'язками. Вони віддають перевагу бути недоукомплектованими, аніж мати людей, які потребують постійного контролю. Хоча не багато підрозділів можуть собі це дозволити, їхній успіх залежить від дисципліни, професіоналізму та командного духу.

Його підрозділ структурований таким чином, щоб забезпечити максимальну автономію, і це стало можливим завдяки успішній програмі фінансування. Окрім дронів, систем радіоелектронної боротьби та радарів, у складі команди є водії вантажівок, які виконують роль механіків, здатних не лише обслуговувати транспорт, але й відновлювати деталі з декількох пошкоджених машин для створення одного робочого автомобіля. Члени його команди не лише управляють безпілотниками, але й ремонтують їх і перепрограмовують електроніку, що дозволяє адаптуватися до змінних умов радіоелектронної боротьби без затримок. Коли вони отримують дрони від уряду, які мають батареї з обмеженим терміном служби або інші недоліки, вони вдосконалюють їх перш ніж почати експлуатувати. Вони також створюють власні компоненти, виготовляють боєприпаси з вибухових матеріалів, отриманих з нерозірваних снарядів, і мають власну металообробну майстерню, де виготовляють усе - від ручних візків для евакуації поранених до протитанкових мін. Ці вироби призначені не лише для їхнього використання, а й передаються іншим підрозділам, і 95 бригад щомісяця отримують від них 20 000 протитанкових мін.

Бути ефективними, інноваційними та проактивними - це в ДНК підрозділу. Ініціатива заохочується на найнижчих рівнях, і кожен вірить у те, що робить.

Успішний бізнесмен Бровді приєднався до бригади територіальної оборони, воював спочатку в Київській області, а потім у Херсоні. Він вирішив, що може робити більше, ніж просто сидіти в окопі, тому зібрав гроші на безпілотники і заснував "Птахи Мадяра" у складі 28-ї механізованої бригади, а згодом 59-ї моторизованої бригади під Бахмутом. У лютому 2022 року вони стали незалежним взводом. На той час вони виконували п'ять типів операцій: виявлення конкретних сил противника, патрулювання сектора, виявлення артилерії, атаки камікадзе та бомбардування.

Його підрозділ трансформувався в батальйон, який надавав підтримку морській піхоті в Херсонській області, а згодом отримав статус полку і став діяти одночасно в кількох секторах. Наразі вони виконують 12 різних видів операцій, розширюючи свої можливості за рахунок нічних місій, розмінування, виявлення ворожих радіосигналів, радіоелектронної боротьби та роботи з радарами. Підрозділи безпілотників, які мають розмір роти або батальйону, не здатні виконувати ці завдання, але їхні функції є критично важливими для виявлення ворожих дронів та передачі даних операторам РЕБ.

Коли невідомі безпілотники виявляються завдяки радарам і радіоелектронній розвідці, іноді вдається отримати доступ до їх відеопотоку і дізнатися, що бачить дрон. Дрони-перехоплювачі активуються і проводять візуальну перевірку, щоб з’ясувати, чи належить цей безпілотник своїм чи є ворожим, перед тим як його знищити.

При виявленні радіосигналу, що походить від ворожого безпілотника, їхня команда негайно розпочинає полювання на джерело передачі. Зазвичай, те, що їм вдається виявити, - це лише антена, адже команда безпілотників може перебувати глибоко під землею. У результаті, знищивши антену, вони здатні вивести з ладу ворожі дрони на кілька годин або навіть днів. Поки триває патрулювання території, вони уважно слідкують за будь-якими спробами ворога встановити нове антенне обладнання чи перезосередитися в іншій локації, щоб завдати удару в разі необхідності.

На початкових етапах використання дронів для ураження цілей, зазвичай потребувалося близько п'яти безпілотників для досягнення одного результативного удару. За інформацією Бровді, ймовірність успішного виконання завдання одним дроном складає приблизно 20-40% для обох сторін. Ця статистика впливає на різні фактори, такі як технічні збої, неможливість детонування, вибухи під час польоту до цілі та збиття. Найбільшою причиною невдач залишається радіоелектронна боротьба. Обидві сторони активно працюють над новими моделями дронів, які використовують оптоволоконні кабелі для забезпечення стабільного зв'язку, уникаючи перешкод від радіосигналів. Менші безпілотники здатні літати на відстані понад 15 км, а більші — до 50 км, завдяки оптоволокну. Це розробка є тимчасовим рішенням, поки штучний інтелект не досягне рівня, що дозволить розпізнавати різні види техніки та забезпечити їх масове виробництво.

Рішення приймаються на основі інформації, а без достовірної інформації неможливо прийняти правильне рішення. Wild Hornets - це організація з виробництва дронів, яка вимагає від підрозділів записувати всі свої місії, щоб виробнича команда могла їх переглядати і вносити зміни в обладнання на основі аналізу місій і відгуків від команд дронів. Вони відмовляються працювати з командами дронів, які не записують свої місії. Команда Мадяра працює подібним чином, записуючи кожне влучання і промах, а також обставини кожної місії. Така процедура заохочує самодисципліну серед команд дронів і дозволяє організації зрозуміти тенденції, щоб змінити процедури для більшої ефективності. У деяких підрозділах оператори безпілотників брешуть про свої невдачі через небезпеку бути відправленими на перепідготовку або на передову в якості піхоти. У підрозділі Бровді промах - це лише точка даних, а умови змінюються, щоб зменшити кількість невдач.

Полк володіє власними потужностями для виготовлення металу та проводить утилізацію вибухових речовин, що дозволяє йому діяти максимально ефективно та автономно.

Він має можливість досліджувати інформацію про діяльність будь-якої групи безпілотників за конкретний місяць та оцінити їхню ефективність у виконанні завдань проти різних цілей, таких як особовий склад, укриття або різноманітні види транспорту. Він може з'ясувати, які моделі безпілотників використовувалися і в яких конфігураціях, а також врахувати вплив погодних та бойових умов, чи були операції частиною наступальних або оборонних дій, а також характеристики та якість цілей і електронних перешкод. Підрозділи аналізують цю інформацію та вносять корективи для повторення успішних практик, будь то зміна техніки, проведення додаткових тренувань для тих, хто відстає, або адаптація процедур для впровадження перевірених методів у всьому підрозділі.

Підрозділ приділяє увагу логістиці з такою ж ретельністю. Щоб дрони могли патрулювати 24 години на добу, необхідно постійно заряджати акумулятори та мати запасні дрони для заміни пошкоджених або втрачених. Існує шість типів екіпажів дронів, кожен зі своїм переліком потреб, і ці потреби розраховуються на рік, щоб вони могли планувати закупівлю компонентів. З досвіду вони знають, що кожен екіпаж втрачає 7,5 Mavic щомісяця, виконуючи 600-650 місій. Тож їм потрібно купити 8 батарей. Це лише для втрачених безпілотників. Для забезпечення 24-годинного патрулювання кожен дрон потребує 20 акумуляторів, які постійно заряджаються.

Вони більше не використовують броньовані автомобілі, оскільки такі машини привертають надмірну увагу, стають мішенню для безпілотників, обходяться дорожче і вимагають складнішого обслуговування. Натомість, вони надають перевагу залишатися непоміченими настільки, наскільки це можливо, і відмовляються від вантажівок, щоб зберегти життя.

Виконання подібних операцій неможливе без використання контрольних списків і встановлених процедур. Вони створили алгоритми для моніторингу запасів дров (для обігріву екіпажу та обладнання), презервативів (які заповнюються водою, щоб досягти необхідної ваги під час бомбоскидання), а також літніх і зимових шин (для забезпечення безпеки автомобіля та особового складу).

Вони втрачають 22 безпілотники Vampire, вартість яких коливається від 16 до 20 тисяч доларів, виконуючи щомісяця 2500 польотів. Це означає приблизно 100 місій на кожен безпілотник, з 4 бомбами на місію, що в сумі становить 400 скинутих бомб на місяць на один безпілотник. З цих 400 бомб, приблизно 150 можуть влучити в ціль, що дає можливість звітувати про середні витрати на одну бомбардувальну місію в розмірі 100 доларів. Безпілотник FPV, який використовується лише один раз, має успішність 22% і коштує 300 доларів, що приводить до загальних витрат у 1500 доларів за місію.

Різноманітні батальйони полку надають підтримку понад 20 бригадам, які не мають необхідного обладнання та пілотів для виконання своїх завдань. Для цього до полку на два місяці направляють 20-30 екіпажів безпілотників з Національної поліції, прикордонних служб та підрозділів територіальної оборони. Вони використовують безпілотники полку, що призводить до підвищення рівня втрат, які слід враховувати, а також користуються вантажівками, системами радіоелектронної боротьби та засобами зв’язку підрозділу. По завершенні двомісячного терміну їх повертають до їхніх підрозділів, а на їх місце приходять нові команди дронів.

Якщо буде сформовано достатню кількість безпілотних підрозділів для підтримки автономних операцій бригади, "Птахи Мадяра" зможуть виділяти більше ресурсів для виконання складніших і спеціалізованих завдань. Розширення до бригадного рівня спростить виконання спеціалізованих операцій і передбачає створення ще 4-5 полків, які забезпечуватимуть наступальне та оборонне прикриття безпілотниками на сотнях кілометрів фронту. Однією з основних проблем стане залучення більшої кількості персоналу, який відповідатиме високим стандартам "Птахів Мадяра". Іншою складністю є пошук лідера з організаторськими навичками, здатного управляти людськими ресурсами, фінансами, логістикою та технічними потребами такого підрозділу. Проте діяльність на рівні роти та батальйону вже встановлює стандарт, який можуть наслідувати інші підрозділи.

Related posts