Президент Колумбії оголосив, що готовий "взятися за зброю" у відповідь на загрози з боку Трампа.


Про це повідомляє CNN, передає Укрінформ.

У своєму пості на платформі X Петро висловився про свої зусилля у протидії наркотрафіку, які піддавав критиці Трамп. Він також зазначив, що військові операції США проти наркоторговців у Колумбії можуть призвести до загибелі дітей та сприяти активізації сепаратистських груп, що вже багато років ведуть боротьбу з урядом.

"Якщо США затримають президента, якого підтримує і поважає значна частина населення, це може призвести до народних протестів," - зазначив президент Колумбії.

Петро, колишній член партизанської групи M19, також заявив, що сам боротиметься за захист Колумбії.

"Я поклявся більше не тримати в руках зброю... але заради своєї країни я знову візьмуся за неї," - промовив він.

У понеділок під час інтерв'ю для The New York Times міністр оборони Колумбії Педро Санчес уникнув коментування загроз, висловлених Трампом. Натомість він підкреслив, що між Колумбією та США існують "дуже міцні зв'язки". Санчес зазначив, що підтримує контакт з американськими представниками і що в ході останніх дискусій не підіймалося питання про можливі військові дії проти Колумбії.

Як повідомляв Укрінформ, Дональд Трамп висловив думку, що президент Колумбії Густаво Петро повинен "пильнувати за собою" через наявність у його країні кокаїнових виробництв.

Він також пригрозив військовою операцією проти Колумбії, назвавши Петро "хворим чоловіком, який любить виробляти кокаїн і продавати його до Сполучених Штатів, і він не буде цим займатися дуже довго".

Related posts