Прокурор Міжнародного кримінального суду висловив свої думки щодо можливостей розвитку справи проти Путіна.


Карім Хан запевнив, що Монголії доведеться пояснити, чому вона проігнорувала ордер МКС і прийняла в себе російського диктатора.

Генеральний прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан у бесіді з BBC висловив свої думки щодо можливості судового переслідування Володимира Путіна, лідера чинного режиму в Росії, порівнявши цю ситуацію з трибуналом, що був створений для розгляду злочинів під час війни в колишній Югославії.

За інформацією прокурора, українська сторона зверталася до нього з проханням розпочати розслідування щодо дій Росії ще в 2021 році під час його зустрічі з генеральним прокурором України. Однак у той час Міжнародний кримінальний суд не мав достатніх ресурсів для цього, а у нього самого було багато інших обов'язків, оскільки він лише нещодавно зайняв свою посаду перед візитом до України. До того ж, він не вірив, що Путін наважиться на вторгнення в Україну.

"Коли вони завершили свої дії, я зрозумів, що ситуація є абсолютно зрозумілою, і настав час для початку розслідування. Я відвідав місце подій, і в той момент, коли слухаєш розповіді, свідчення, бачиш масштаби руйнувань та чуєш думки різних людей, зокрема Володимира Путіна та (Марії) Львової-Бєлової, застосувати всю строгость закону стало досить очевидно", - зазначив він.

Карім Хан підтвердив, що Монголія повинна буде надати пояснення щодо своєї ігнорування ордера Міжнародного кримінального суду.

"Переговори на судовому рівні тривають. Судді можуть надати свої поради у разі виявлення недостатньої співпраці, але я не бажаю робити жодних прогнозів, оскільки це питання наразі розглядається між суддями та урядом Монголії," - зазначив прокурор.

На запитання про те, чи вірить він, що Путін коли-небудь опиниться на лаві підсудних у Гаазі, Хан відповів, навівши приклад колишньої Югославії.

Люди сміялися, коли трибунал, що займався справами колишньої Югославії, намагався отримати ордери на арешт Караджича та Младича, не кажучи вже про Мілошевича. Аналогічно, коли Спеціальний суд по Сьєрра-Леоне видав ордер на арешт колишнього президента Чарльза Тейлора, реакція була подібною. Однак історія довела, що ці особи, які в минулому мали величезну владу у своїх країнах та регіонах, зрештою опинилися на лаві підсудних. Є численні приклади, які свідчать про те, що якщо хтось зловживає своєю владою без страху перед вищою відповідальністю, його можливості в кінцевому підсумку стають все більш обмеженими, - підсумував Хан.

Як ми згадували раніше, поїздка Путіна до Монголії 3 вересня стала першою його поїздкою до країни, яка є учасником Римського статуту МКС, після того як у березні 2023 року суд виніс ордер на його арешт.

Крім того, у Міністерстві закордонних справ повідомили, що під час візиту російського президента Володимира Путіна Монголія не виконала ордер Міжнародного кримінального суду на його арешт.

Related posts