Набережні та ресторани залишаються безлюдними: чому відпустки в окупованому Криму не приваблюють туристів цієї зими?


Новорічний туристичний сезон у Криму знову зазнав невдачі. Російські мандрівники не виявляють бажання відвідувати анексований півострів. Їх відлякують обстріли, нестабільність електропостачання та водопостачання, а також значні витрати.

Докладніше про це читайте у матеріалі OBOZ.UA.

Алушта: безлюдна набережна та зачинені заклади харчування.

Цього року туристи не відвідали Крим під час новорічних та різдвяних свят. Хоча окупаційна адміністрація стверджує, що на зимові свята до півострова планувалося приїзд 200 тисяч відвідувачів, ця цифра виглядає надто завищеною. Навіть до 2014 року на Крим приїжджало близько 100 тисяч відпочивальників. Сьогодні, коли Крим опинився в зоні конфлікту, з постійними сиренами та вибухами, кількість туристів зменшилася в рази.

Як і раніше, санаторії та пансіонати заповнені частково, адже безкоштовні путівки отримують пенсіонери, учасники СВО та малозабезпечені громадяни РФ. Проте на півострові не так багато оздоровниць, які функціонують протягом всього року. Натомість готелі залишаються майже пустими.

"Декілька туристів відвідали такі курортні міста, як Ялта, Алушта та Севастополь. Інші населені пункти вже давно не пам’ятають, що таке зимовий туризм. В основному сюди приїжджають лише жителі Криму, які не мають можливості відпочивати на морі. Вони прагнуть вирватися з повсякденності та насолодитися свіжим морським повітрям, піднятися в гори. Але таких людей небагато," - ділиться своїми спостереженнями пенсіонерка з Алушти, Ольга Павлівна.

Вона розповідає, що постійні клієнти дзвонять їй і цікавляться, як часто відбуваються тривоги, а також запитують про ситуацію з водопостачанням і електропостачанням.

"Я не збираюся обманювати їх і стверджувати, що у нас все гаразд. Обстріли тривають, і загроза атаки на Кримський міст залишається реальністю. Гаряча вода подається лише за графіком, тому багато людей змушені встановлювати бойлери. Але й холодна вода часто зникає, адже за останнє десятиліття влада нічого не зробила для населення. Проблеми з газом також не рідкість," - ділиться своїми переживаннями кримчанка.

На вулицях і набережній Алушти туристів зовсім небагато, незважаючи на чудову погоду; в Криму зараз панує тепла атмосфера.

"Я сама з подругою гуляла на набережній Алушти, то мені не сподобалося. Усі ці святкові ілюмінації старі, вони вже кілька років прикрашають ними набережну. Виглядають убого, провінційно. Ресторани та кафе біля моря не всі працюють, а в місті й поготів, багато закладів закрито. Нам, місцевим, байдуже, а туристам потрібні розваги. Ціни на продукти на ринках та у магазинах високі", - перераховує пенсіонерка.

У Ялті на набережній немає людей.

У Ялті, ключовому курортному центрі Криму, також панує пустота. Вранці на набережній можна побачити лише бігунів-спортсменів. До полудня тут зазвичай проводять час місцеві мешканці або кримчани з північних частин півострова.

Цього року ми не сподівалися на значну кількість туристів. Багато людей з фінансовими можливостями віддають перевагу відпочинку за кордоном, обираючи теплі країни, такі як Єгипет, де можна насолоджуватися морем. Інші ж мандрують до екзотичних куточків світу. В Росії ситуація з фінансами у більшості населення залишає бажати кращого, і навіть поїздка до Сочі чи Анапи є недоступною для багатьох. До того ж, нещодавно на узбережжі виявили величезні обсяги мазуту, витоку з затонулого танкера, що також негативно вплинуло на привабливість цих місць.

"У Криму туристи відчувають страх перед вибухами і переживають за можливість затриматися на Керченському мосту через тривогу чи перевірки. Їм не до вподоби, що тут постійно відключають електрику, а також трапляються серйозні перебої з гарячою та холодною водою. Хто ж захоче відпочивати в таких умовах?" - ділиться своїми думками мешканка Ялти, яка здає квартири туристам.

Вечорами на набережній Ялти можна побачити зовсім небагато людей. Тут розташувалися торгові ряди майстрів, які пропонують свої сувеніри, вироби, солодощі, чаю та інші товари. Проте й бізнес у них йде не дуже добре — клієнтів обмаль.

Навіть ряди шашличних лотків виявилися безлюдними, адже продавців тут більше, ніж гостей. Місцеві вважали, що туристи почнуть з'являтися після новорічної ночі, але сподівання не справдилися.

Мабуть, влада Ялти теж розчарована відсутністю туристів, місто прикрашене дуже мізерно.

"Якісь ялинки, обтягнуті ковроліном. Перед будинком міської ради і зовсім убога ялинка стоїть, соромно має бути за таку прикрасу, напевно, гроші просто вкрали. На набережній не набагато краще. Багато ресторанів закриті, немає виторгу, а у тих, що працюють, - високі ціни", - бідкається туристка з Нижнього Новгорода.

У Севастополі відвідувачів радо вітає "Катерина II".

У Севастополі також відчувається нудьга. Чимало новорічних святкувань були скасовані. А в районі центральної ялинки міста, замість затишних будиночків з частуваннями та глінтвейном, розташовані бетонні укриття.

Окупантами на території Севастополя було зведено так званий новий Херсонес, з наміром перетворити його на основну атракцію для туристів. Наразі величезні будівлі стоять пусткою.

Наприклад, так званий музей Криму та "новоросії", величезна будівля майже безлюдна. На території стоїть ялинка, мабуть, єдина у місті, верхівку якої прикрашає бодай різдвяна, а не червона зірка.

Разом із Дідом Морозом і Снігуркою відвідувачів розважають "Потьомкін" та "Катерина II". Проте бажаючих зробити спільне фото з нею не так вже й багато.

У певних готелях для відвідувачів організовують програми в дусі "царської Росії". Гості можуть насолодитися стравами, приготованими за рецептами імператорської кухні, а також відвідати фотозону з борзими та побачити виступ балерин. Замість традиційних Діда Мороза та Снігурки, до гостей завітають "імператор Олександр III" разом зі своєю дружиною "Марією Федорівною".

Related posts