Путін дав вказівку повернути Курську область до 1 жовтня, російські війська почали наступальні дії, повідомляє Forbes.


На сьогоднішній день залишається невизначеним, чи вдасться українцям зберегти свої землі та використати їх як важіль у майбутніх переговорах.

Під час несподіваного вторгнення 6 серпня близько десятка батальйонів чисельністю ЗСУ до 400 солдатів у кожному прорвали оборону вздовж російсько-українського кордону, що прилягає до Курської області Росії. За кілька тижнів до стабілізації фронту українці розгромили погано навчених російських призовників і захопили сотні квадратних км Курської області.

За інформацією Forbes, ця дія суттєво підриває репутацію російського лідера Володимира Путіна. Він дав розпорядження своїм військовим витіснити ЗСУ з території Курщини.

"Ця операція Збройних сил України, за інформацією УНІАН, створила додатковий тиск на Путіна," - повідомив міністр оборони Великобританії Джон Хілі.

Збентежений Путін наказав своїй армії відбити Курську область до 1 жовтня. В середу російські війська почали контратаку вздовж західного краю українського виступу.

"Контрнаступ Росії з витіснення українців з Курської області офіційно розпочався", - заявив фінський аналітик Йоні Аскола.

Росіяни націлилися на Снагоськ - село на південь від річки Сейм, за кілька кілометрів на північ від кордону. У головному ударі брали участь щонайменше вісім танків та іншої бронетехніки 51-го полку ВДВ РФ. Через кілька годин після контратаки у селі все ще тривають бої.

"Ситуація на лівому фланзі нашого контингенту поблизу Курська стала більш напруженою," - повідомляє українська аналітична група Deep State.

Одночасно окрема російська частина рушила до села Уланок, на правому фланзі українців у Курській області.

Невідомо, яким чином російські війська опинилися в Снагоську. Існує два можливі шляхи для їх доступу до села з території, контрольованої Росією: з північного заходу через річку Сейм або по суші з міста Коренево, що розташоване неподалік. Однак, другий варіант здається більш імовірним, адже українські військові знищили всі стаціонарні мости через Сейм у Курську, а також більшість, якщо не всі, понтонні мости, які росіяни встигли звести у цьому регіоні.

Генштаб у Києві дуже ризикував, віддаючи наказ про наступ на Курську область. У Донецькій області на сході України могутня російська 2 загальновійськова армія неухильно просувається до Покровська - ключового українського опорного пункту, який розташований на деяких важливих лініях постачання.

Українські захисники навколо Покровська чисельно поступаються ворогу у співвідношенні чотири до одного - і нещодавно втратили свою найкращу бригаду. Втомлена від боїв 47-ма механізована бригада нарешті вийшла з лінії фронту після 15 місяців у безперервних боях.

Визначаючи подальші кроки з обмеженими ресурсами, Генеральний штаб у Києві зробив висновок, що захоплення певної ділянки Курської області виправдане в контексті втрати частини Донецька, - повідомляє видання.

Хоча українське командування тримало в резерві кілька бригад для захисту Покровська — ці підрозділи нещодавно змогли уповільнити, хоча й не зупинити, просування російських військ — більшість своїх найкращих вільних сил і техніки було зосереджено в Курській області. Серед них опинилися елітні десантно-штурмові бригади, оснащені танками та БМП західного виробництва.

Тепер ці українці в Курську стикаються з атаками на такій відстані від своїх ліній постачання, які проходять через Сумську область.

Згідно з інформацією, отриманою від української аналітичної групи Центру оборонних стратегій, російські війська зуміли відбити позиції в Уланках, які розташовані праворуч від виступу. Водночас, українські сили здійснюють наступ на південний захід від Снагоська, зліва від виступу, хоча є ризик, що сам Снагоськ може знову перейти під контроль Росії.

Водночас, російські сили продовжують ослаблювати українські позиції біля Покровська.

"Ситуація на південному фронті Покровського напрямку залишається дуже напруженою. Ворог здобув чисельну перевагу в цьому регіоні", - повідомили в ЦОС.

Через п'ять тижнів після українського вторгнення в Курську область досі залишається дискусійним, чи правильним для України було рішення про вторгнення. Якщо українці втримають Курськ, вони, можливо, зможуть обміняти область на будь-яких майбутніх мирних переговорах. Але якщо вони будуть розгромлені російськими контратаками і втратять Курськ, що вони отримають?

"Дві речі зрозумілі. Українцям потрібно посилити свою лінію фронту на сході, і вони будуть прагнути утримати територію під Курськом", - сказав міністр закордонних справ Великобританії Хілі.

Однак залишається питання, чи вистачить українцям доступних ресурсів для виконання обох завдань.

Згідно з інформацією від проєкту DeepState, російські війська активізували свої штурмові дії в Курській області РФ. "Ситуація на лівому фланзі нашого угруповання в Курщині дійсно ускладнилася. Ворожі сили почали інтенсивні штурми, переправивши свою бронетехніку спочатку через річку Сейм, а пізніше - через менші водні артерії", - йдеться в повідомленні.

У свою чергу, аналітики ISW повідомили, що на початку другого місяця Курської операції загарбники активізували дії, які можна охарактеризувати як контрнаступ.

Related posts