Режим Асад більше не існує. Реакція світової спільноти.
Сирійська опозиція, після вражаючого наступу, що розпочався 27 листопада цього року і швидкого захоплення ключових міст країни, оголосила про крах чинної влади. Повстанці зафіксували моменти з президентського палацу і транслювали через державне телебачення повідомлення про падіння режиму президента Башара аль-Асада.
Країни вже почали випускати свої заяви на те, що відбувається у країні.
Напередодні в Парижі новообраний президент Дональд Трамп висловив думку, що Сполученим Штатам не слід втручатися у сирійський конфлікт, де повстанські групи становлять загрозу для режиму Башара Асада.
"Сирія - це хаос, але вона не є нашим союзником, тому США не повинні втручатися в цей конфлікт. Це не наша справа. Нехай все йде своїм ходом. Уникайте втручання!"
За словами Трампа, якщо Росія буде витіснена з Сирії, це "насправді може бути найкращим, що може з нею статися", тому що "Росія ніколи не отримувала великої вигоди від Сирії".
Як повідомляє агентство AlJayeera, незадовго до падіння режиму в Сирії офіційні особи Іраку казали, що вони не хочуть просто стояти і спостерігати за тим, що відбувається в Сирії.
Головні побоювання та тривоги, які висловили іракські官и, полягають у тому, що вони прагнуть запобігти експорту будь-якого екстремізму або "тероризму", як його характеризують, через кордон між Сирією та Іраком.
Вони зазначили, що Ірак поніс величезні втрати в минулі роки, особливо в період з 2014 по 2017, коли терористів ІДІЛ контрабандою ввозили через кордон в Ірак. У цей час ІДІЛ завдала серйозної шкоди, забираючи життя багатьох людей та розоряючи значні ресурси країни.
Міністерство внутрішніх справ Іраку вчора оголосило, що 2750 сирійців перейшли кордон з Іраком. Серед них виявилися 2000 військових, які служать режиму Асада, і вони перетнули межу в повному бойовому спорядженні, яке було передано іракським збройним силам.
Міністр у справах діаспори Ізраїлю Аміхай Чіклі висловив думку, що досягнення опозиції в Сирії не є причиною для святкування для його держави.
"Значна частина Сирії в даний момент знаходиться під контролем дочірніх структур Аль-Каїди та ІДІЛ", - наводить слова джерела ізраїльська газета Hayom, ймовірно, маючи на увазі бойовиків, які діють під егідою збройної групи "Гаят Тахрір аш-Шам", що нещодавно увійшла до столиці країни, Дамаска.
Він вважав, що посилення Сирійських демократичних сил (SDF), які очолюють курди, та розширення їхніх територіальних повноважень на північному сході Сирії є позитивним розвитком подій.
Також, міністр впевнений, що "Ізраїль має терміново відновити свій контроль над горою Хермон [на анексованих Голанських висотах] та створити нову оборонну лінію, засновану на умовах припинення вогню 1974 року [з Сирією]".
Йорданія підтвердила важливість збереження стабільності і безпеки в Сирії.
"Ми наголошуємо на необхідності забезпечення безпеки, стабільності та єдності в Сирії, закликаючи наших північних сусідів до відновлення функціонування своїх інститутів, - зазначили представники влади. - Активно триває процес укріплення безпекової ситуації та стабільності в регіоні."