Річниця атаки на "Охматдит": ГУР виявило виробників ракет Х-101, які досі не були під санкціями.


Ці підприємства зберігають контроль над обладнанням, елементами та технологіями, які є ключовими для виготовлення ракет.

Країни Заходу досі не ввели санкції проти десятка компаній, які постачають комплектуючі до російської крилатої ракети Х-101. Саме цією ракетою рік тому російські окупанти під час масованого обстрілу вдарили по спеціалізованій дитячій лікарні "Охматдит" у Києві. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України у соціальній мережі Facebook.

"Десятки підприємств-виробників ракет Х-101, однією з яких вдарили по лікарні "Охматдит", перебувають поза західними санкціями", - йдеться у повідомленні.

У цьому контексті ГУР на порталі War&Sanctions у розділі "Компоненти у зброї" презентує деталі про "внутрішнє наповнення" російської крилатої ракети Х-101. Зокрема, користувачі можуть знайти інформацію про ключові елементи та блоки ракети, а також відомості про підприємства, які беруть участь у її виробництві та виготовленні її складових, на "Головному порталі стосовно спонсорів та співучасників агресії".

У розвідці нагадали, що рік тому Росія здійснила новий акт агресії, коли навмисно випустила крилату ракету Х-101 у напрямку одного з корпусів дитячої лікарні "Охматдит". Цей напад призвів до загибелі двох осіб, а ще понад 50 отримали поранення, серед яких були й діти.

Отже, в першу річницю злочинної атаки на "Охматдит" Головне управління розвідки оприлюднює інформацію про більше ніж 70 компаній, які займаються розробкою та виробництвом ракети Х-101, а також її компонентів, таких як турбореактивний двигун, системи наведення, електронні компоненти, підшипники та поковки.

"Декілька з них все ще не підпадають під санкції жодної з країн, які входять до санкційної коаліції, і продовжують мати доступ до обладнання, компонентів та технологій, які є життєво важливими для виготовлення ракет," - зазначається у повідомленні.

Раніше на порталі War&Sanctions публікували технічну інформацію про новий іранський БпЛА Shahed-136 серії MS, російський баражуючий боєприпас зі штучним інтелектом V2U, а також крилату ракету S8000 "Бандероль".

Також ГУР оприлюднило дані воєнного злочинця, причетного до російського удару по дитячій лікарні "Охматдит". Це майор російських збройних сил Шейнов Денис Олексійович, начальник спеціальної інженерної служби 121-го важкого бомбардувального авіаційного полку 22-ї важкої бомбардувальної авіаційної дивізії.

"Цей підрозділ безпосередньо брав участь у терористичному нападі на медичний заклад, де на момент атаки проходили лікування 627 дітей," - йдеться в повідомленні.

Зокрема, Шейнов був відповідальний за координацію технічної підготовки крилатих ракет повітряного базування Х-101 для їх використання літаками стратегічної авіації.

"Злочинець, пов'язаний з військовими злочинами, Денис Шейнов з'явився на світ 30 січня 1978 року в місті Саратов. Його паспорт має серію 6302 та номер 906672, був виданий 15 березня 2002 року управлінням внутрішніх справ Кіровського району Саратову", - зазначено у повідомленні.

Він закінчив Саратовське вище військове інженерне командне училище, спеціалізуючись на ракетних військах. У 2018 році перебував у Сирії, де займався виконанням різноманітних "спеціальних завдань".

Як повідомляв УНІАН, 8 липня 2024 року російські загарбники вдарили крилатою ракетою Х-101 по найбільшій в Україні дитячій лікарні "Охматдит". Внаслідок атаки РФ 2 особи загинули. За медичною допомогою звернулося 32 поранених.

Ракета Х-101, запущена російськими військами, була націлена конкретно на дитячу спеціалізовану лікарню "Охматдит" у Києві. Як повідомляють журналісти "Радіо Свобода", перед тим, як досягти цілі, ракета виконала запланований маневр, щоб збільшити кут атаки.

"У запису не виявляється жодних ознак диму чи полум'я з ракети, яка слідує за визначеною траєкторією 'гірки' перед досягненням цілі. Це свідчить про те, що вона не зазнала ушкоджень від систем протиповітряної оборони і влучила точно в ту ціль, на яку була націлена," - зазначив співрозмовник видання.

Related posts