Працевлаштування в Німеччині: які можливості відкриваються для українських біженців


Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав українських біженців активно шукати можливості для працевлаштування. Він підкреслив, що завдяки ініціативі Job-Turbo, реалізованій Міністерством праці та соціальних справ Німеччини, кількість українців, які знайшли роботу, досягла 200 тисяч.

"Але було б ще кілька сотень тисяч, якщо можна так висловитися. Ось чому я хотів би, щоб робота була виконана", - заявив канцлер.

Керівник німецького уряду підкреслив, що швидке працевлаштування на аналогічну позицію, яку особа обіймала в Україні, не завжди є реалістичним. Однак він закликав розглядати можливості часткової зайнятості як початковий етап до повноцінної інтеграції в німецький ринок праці.

Ініціатива Job-Turbo з прискореної інтеграції українських біженців на ринок праці у Німеччині передбачає організацю підтримки українців так, щоб навчання мови проходило паралельно з трудовою діяльністю. Також уряд закликав працедавців наймати українських біженців, навіть якщо їхні знання німецької ще не на високому рівні.

Ці ініціативи спрямовані на покращення рівня зайнятості серед українських біженців. У Німеччині нині перебуває 1,1 мільйона українців, які отримали тимчасовий захист. Лише 27% працездатних біженців змогли знайти роботу (згідно з даними на перший квартал 2024 року), що є значно нижчим показником у порівнянні з багатьма іншими країнами ЄС.

Фото: Робота на підприємстві харчової промисловості (gettyimages.com)

Ми звернулися до фахівців Міграційної платформи EWL, щоб дізнатися, чи зросла кількість можливостей працевлаштування в Німеччині без знання мови в контексті ініціативи Job-Turbo.

"На даний момент ми не бачимо істотного збільшення чисельності таких вакансій. Однак, німецькі роботодавці поступово розширюють можливості працевлаштування для українців, які не володіють німецькою мовою. Це також пов'язано з тим, що на цих підприємствах вже трудяться кілька українців, які сприяють адаптації нових співробітників", - зазначає Маргарита Нестеренко.

Значно більше можливостей працевлаштування для українців, які володіють німецькою на початковому рівні або англійською мовою.

"Найчастіше пропонують роботу на логістичних складах, підприємствах автомобільної галузі, підприємствах харчової промисловості, трапляються вакансії у фармацевтичній галузі", - зазначає вона.

Згідно з висловлюваннями Маргарити Нестеренко, в цій сфері праці мінімальна погодинна ставка зазвичай становить 12,41 євро брутто (до податкових відрахувань) за годину. Проте існує чимало вакансій, де заробітна плата коливається в межах 13-13,5 євро брутто за годину.

Related posts