Російська влада визнала Єльський університет "небажаним" інститутом.


Генеральна прокуратура Російської Федерації 8 липня внесла один із найпрестижніших університетів світу - Єльський університет - до переліку так званих "небажаних організацій".

Источник: Politico

Деталі: В прокуратурі заявили, що діяльність Єльського університету загрожує національній безпеці та суверенітету РФ. У повідомленні відомства йдеться, що виш "порушує територіальну цілісність Росії, сприяє міжнародній ізоляції країни та підриває її економічні основи".

Відповідно до законодавства Росії, потрапляння до переліку "небажаних організацій" призводить до абсолютного заборони на діяльність таких установ у межах РФ. Особи, які співпрацюють з Єльським університетом або беруть участь у його проєктах, можуть зіткнутися з ризиком позбавлення волі терміном до шести років.

Окрему увагу прокуратура приділила Школі міжнародних відносин, яка, за словами росіян, проводить "навчання опозиційних лідерів іноземних держав".

У документі зазначається, що деякі російські випускники даної програми стали учасниками "Фонду боротьби з корупцією" - організації, заснованої Олексієм Навальним, який загинув у російській колонії у 2024 році. Як стверджує прокуратура, ці випускники "застосовували знання та технології, здобуті в навчальному закладі, для підвищення протестної активності в Російській Федерації".

Related posts