Російські сили здійснили просування поблизу Покровська, а також на ще трьох фронтах, хоча й незначне, згідно з картами ISW.


Згідно з інформацією, яку надає РБК-Україна, посилаючись на Інститут вивчення війни (ISW).

ЗСУ 30 вересня та 1 жовтня продовжували наступальні операції на захід від українського виступу в Курській області у Глушківському районі, але не просунулися вперед.

Російські джерела, включаючи Міноборони РФ, стверджували, що російські сили відбили українські наступальні операції в районі Нового Шляху та Веселого та що українські удари по Краснооктябрьському свідчать про те, що російські сили все ще контролюють населений пункт.

Російські джерела також заявляли про своє просування та захоплення кількох населених пунктів, однак аналітичний центр ISW не виявив підтвердження цим звинуваченням.

30 вересня російські війська провели невеликий, але підтверджений наступ у Вовчанську, здійснюючи активні дії в рамках посиленого механізованого наступу, що налічував до роти особового складу.

Геолокаційні знімки свідчать про те, що російські війська провели лише незначний наступ уздовж шляху Т2108 (вулиця Соборна) на заході від Вовчанського агрегатного заводу, після чого українські сили зуміли перервати їхній прогрес.

1 жовтня російські війська продовжили обмежені наступальні дії на північ від Харкова, проте їм не вдалося досягти жодних підтверджених результатів.

Харківське військове формування Збройних сил України повідомило, що російські сили здебільшого займають оборонні позиції біля лінії Глибоке-Липці, де активно укріплюють та обладнують свої позиції.

Нещодавно російські війська провели підтверджений наступ на північний захід від Кремінної, а також здійснили непідтверджений наступ на захід від Сватового.

Геолокаційні кадри, опубліковані 1 жовтня, показують, що окупанти нещодавно трохи просунулися на захід від Макіївки (на північний захід від Кремінної). Російські військові блогери заявили, що війська РФ також просунулися на південь від Макіївки, на схід від Кругляківки (на південний схід від Куп'янська), а російське Міноборони заявило, що підрозділи російського Західного угруповання військ захопили Вишневе (на захід від Сватового), хоча ISW не виявив підтверджень жодній із цих заяв.

Російські збройні сили активно здійснювали наступальні дії на північний схід від Сіверська, зокрема в районі Білогорівки, а також на сході в напрямку Верхньокам'янського. Однак підтверджених змін у фронтовій лінії не було зафіксовано.

1 жовтня російські війська знову активізували наступальні дії в районі Часового Яру, проте на лінії фронту не зафіксовано жодних підтверджених змін.

Російські війська нещодавно просунулися у Торецьку. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 вересня, показують, що загарбники трохи просунулися вздовж вулиці Маяковського у центрі Торецька.

Російські війська нещодавно просунулися на схід та південний схід від Покровська.

Геолокаційні знімки, оприлюднені 30 вересня, свідчать про те, що російські війська здійснили просування у південно-східному напрямку від Цукуріно. Один із російських військових блогерів повідомив, що окупаційні сили намагаються оточити Цукуріно з північного та південного боків.

Додаткові геолокаційні зображення, оприлюднені 1 жовтня, свідчать про те, що російські сили нещодавно здійснили наступ на північ від Миколаївки (східніше Покровська). Міністерство оборони Росії стверджує, що його війська контролюють Крутий Яр (південний схід від Покровська). За оцінками ISW, окупанти, ймовірно, захопили всю територію Крутого Яру станом на 29 вересня.

Український офіцер, який діє на покровському напрямку, заявив, що російські війська збільшили кількість піхотних атак за останні три-чотири дні та використовують бронетехніку.

1 жовтня російські війська активізували свої наступальні дії на заході від Донецька, зокрема в районах Георгіївки та Курахового. Проте, жодних підтверджених змін на фронті не відбулося.

Російський блогер заявив, що українські безпілотники заважають окупантам просуватися в районі Максимільянівки.

1 жовтня російські війська активізували свої наступальні дії на південно-західних околицях Донецька, проте жодних підтверджених змін на фронті не зафіксовано. 30 вересня та 1 жовтня вони виконували наступальні операції в зонах Костянтинівки та Катеринівки.

1 жовтня російські війська продовжили свої наступальні дії в зоні, що межує з Донецькою та Запорізькою областями, проте жодних підтверджених змін у фронтовій лінії не зафіксовано.

Представник української Таврійської групи військ полковник Владислав Волошин заявив 30 вересня, що російські війська накопичують сили та техніку в районі Приютного (на південний захід від Великої Новосілки) для підготовки до наступу.

1 жовтня російські військові здійснили ряд обмежених наземних наступів на заході Запорізької області, зокрема в районах Малої Токмачки (на північний схід від Роботино), Малих Щербаків (на північний захід від Роботино) та Новоданилівки (на північ від Роботино). Проте їх зусилля не призвели до жодних підтверджених результатів.

1 жовтня в Херсонській області не було зафіксовано наземних атак ані з боку російських, ані з українських військ.

Related posts