"Зрозумів, що я -- особливий двохсотий": військовий поділився своїм досвідом служби в СЗЧ.


Чоловік не міг виконувати бойові задачі через стан здоров'я - після травми він став майже глухим.

Ситуація з самовільним залишенням частини (СЗЧ) у Збройних силах України досягла вкрай тривожних масштабів. Найчастіше дезертирство викликане конфліктами між бійцями та їхніми командирами. Про свій власний досвід у цій справі в інтерв'ю для "Суспільного" поділився військовослужбовець на ім'я Сергій, який брав участь в оборонних діях в Авдіївці.

На думку чоловіка, регулярні контузії стали звичайним явищем на фронті, що негативно впливає на здоров'я. Проте під час одного з боїв він отримав черепно-мозкову травму та пошкодження барабанних перетинок внаслідок вибуху снаряда поруч. Коли він повернувся в тил, Сергій пройшов лікування в шпиталі в Дніпрі.

"Зробили аудіограму, більш глибокі аналізи. Спочатку ВЛК мене визнала придатним, однак один із лікарів на цьому висновку написав, що я обмежений саме по ЛОР-частині, але загальне рішення комісії було: придатний. Я це рішення протягом двох тижнів оскаржив, пройшов повторно, і був визнаний обмежено-придатним. МСЕК мені дала 25% втрати працездатності", - розповів він.

Сергія перевели до резерву батальйону, а пізніше, в середині червня 2024 року, він потрапив до зовсім іншої бойової одиниці.

"Завдяки Запорізькому напрямку я отримав можливість виконувати своє бойове завдання. Поганий слух не став на заваді: я добре усвідомлював технічні аспекти, виїжджав у поле і виконував свою роботу, яку, скажімо, ніхто мені не пояснював. Отже, слух не відігравав особливої ролі. Таким чином, я провів три місяці у бойових умовах," - ділиться він спогадами.

Проте згодом Сергія знову перевели до піхоти та направили на Донеччину. Під час додаткових навчань на полігоні він зрозумів, що не сприймає вказівки офіцерів: йому потрібно було, щоб хтось із товаришів повторював команди безпосередньо для нього.

"А треба враховувати, що це не бойові умови. Немає ні дронів згори, ні звуків, прильотів -- нічого. Я не впевнений, що хтось на бойових, на натуральних бойових постійно буде поруч зі мною, повторювати команди, чи повторювати, що у рації кажуть, яка обстановка, чи нам штурмувати, чи нас штурмують. Тобто, у мене залишалися тільки очі. Я розумів, що шанс бути "двохсотим" дорівнює 90-95%, а враховуючи мій стан, то я розумів, що я -- конкретний двохсотий", - розповідає він.

За висловлюванням Сергія, він просто підійшов до командира, "повернув зброю і вирушив", самостійно покинувши місце дислокації частини.

Завдяки недавнім змінам у законодавстві, чоловік отримав можливість повернутися до армії на нову позицію, де зможе внести свій вклад.

"Я щойно прибув до нової частини і наразі, принаймні поки що, знову виконую свої обов'язки у знайомій, хоч і новій, частині зв'язку. Неясно, чи завтра не надійде новий наказ про переведення в інше місце. Але на сьогоднішній день ситуація така," - поділився він.

Як повідомлялося в УНІАН, на Прикарпатті одного військового двічі визнали culpable за самовільне залишення військової частини. Він був засуджений до двох п'ятирічних термінів ув'язнення, однак відбуватиме лише один з них, враховуючи загальну суму покарань.

Ми також цитували думку офіцера Збройних Сил України Вадима Васильчука, який підкреслює важливість детального розслідування кожного випадку самовільного залишення військової частини, щоб точно встановити причини дезертирства.

Related posts