Атаки відбуваються кожні 20-30 хвилин. Війська РФ наступають на Селидове, після чого очікується наступ на Покровськ.


Російські військові розташовані на південних околицях Селидового, приблизно за 20 км від Покровська. "Немає такого озброєння, яким би російські сили нас тут не атакували. Хіба що тактичної ядерної зброї ще не використовували", - ділиться інформацією про ситуацію на Покровському напрямку пресофіцер 15-ї бригади НГУ "Кара-Даг" Віталій Міловідов в інтерв'ю LIGA.net.

Незабаром російські війська зосередять свої переважні зусилля в районі Селидового та на Курахівському напрямку, прогнозує військово-політичний аналітик групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко, згідно з інформацією LIGA.net.

Навіщо росіянам Селидове та які подальші дії можуть вчинити окупанти - у стислій формі.

Протягом доби з вівторка на середу російські збройні сили здійснили 103 атаки на Покровський та Курахівський напрямки, в той час як загалом на всій лінії фронту сталося 166 бойових конфліктів.

На Курахівському фронті російські війська активізували свої дії в районах Гірника, Гострого, Антонівки, Новодмитрівки та Катеринівки. У Покровському напрямку їхні основні зусилля зосереджені на Селидовому.

Власне, в районі Селидового росіяни намагаються створити умови для другої хвилі наступу на Покровськ, каже LIGA.net Коваленко: "Щоб затиснути Селидове у кліщі".

"Поки Селидове не опиниться під контролем на Покровському напрямку, південний фланг з обох боків річки Вовча не буде сформовано, що ускладнить відновлення наступальних дій, - зазначає аналітик. - Натомість на Курахівському напрямку вже існує можливість для наступу."

В оцінках розвитку подій Коваленко більш оптимістичний щодо Курахового. "Є можливість Курахове утримати до кінця року під нашим контролем", - вважає він.

На Покровському напрямку обстановка значно складніша - ситуація змінюється дуже швидко.

Протягом останніх кількох днів російські війська значно посилили використання артилерії для нанесення ударів по позиціях на всьому фронті, особливо в районі Селидового. Таку інформацію надав речник Національної гвардії України Руслан Музичук, повідомляє LIGA.net.

У своїй зоні відповідальності 59-та Окрема мотопіхотна бригада на честь Якова Гандзюка активізує контратаки, повідомляє офіцер підрозділу Сергій Цехоцький у розмові з LIGA.net: "Ми здійснюємо планові роботи цілодобово". Він також зазначає, що на їхньому фронтовому відрізку ситуація "поки що відносно стабільна". Водночас ворог зосереджує свої основні зусилля в районі Селидового.

За словами пресофіцера 15-ї бригади НГУ "Кара-Даг" Віталія Міловіда, близько двох третин усіх обстрілів та бойових зіткнень у цьому регіоні відбувається саме в цьому місті, як зазначає LIGA.net.

На фронті захисники стикаються з тиском з трьох напрямків. "Селидове, здається, стало для них головною метою. Це нелегко, але ми тримаємося," - зазначає він.

У ніч з 20 на 21 жовтня, близько півночі, війська Росії здійснили потужну артилерійську підготовку з трьох напрямків. З ранку понеділка розпочали активні наступальні дії.

"Піхотні підрозділи, що складаються з п'яти-семи солдатів, рухаються без супроводу бронетехніки, але з коротким інтервалом у 20-30 хвилин, одночасно з трьох різних напрямків," - зазначає Міловідов.

Російські війська здобули найбільші успіхи в напрямку Цукуриного та Української. Завдяки використанню лісосмуг, їм вдалося досягти південних окраїн Селидового. "Є проблема з яром, який географічно створює переваги для росіян. Листя ще не опало, і через низини їм легше пересуватися непомітно, виходячи практично під самим містом", - зазначає він.

Наступним кроком російські війська намагаються зосередитися на підходах до Селидового.

Коли вони входять до будівлі, відразу ж затихають і прагнуть зосередитися. Коли їх стає, скажімо, не п'ять, а десять, їм легше здійснювати вогневе прикриття та чинити опір, - роз'яснює він. - Водночас деякі з них розбігаються в різні боки та намагаються захопити сусідні споруди.

Різке зростання резервів російських сил помітно вплинуло на ситуацію. Упродовж вівторка, 22 жовтня, продовжувалися операції з очищення території, проте противник не припиняє спроби закріпитися на південних окраїнах міста: "Темпи залишаються досить високими, хоча артилерійська підготовка стала менш інтенсивною".

Росіяни значно посилили використання розвідувальних безпілотників. "Вони розмістили величезну кількість "крила" в зонах, де активно діє артилерія. Це обмежує наші дії: коли над тобою кружляє один-два дрони, працювати стає доволі проблематично", - зазначив представник "Кара-Дагу". "Крім того, ми спостерігаємо за значною кількістю FPV-дронів та їх скидів. На додачу, активно діють авіація та артилерія".

Ворог прагне розпорошити сили українських захисників, сподіваючись, що це сприятиме їхньому просуванню до Покровська. Крім того, окупанти перемістили потужні засоби радіоелектронної боротьби ближче до зони бойових дій, що ускладнило виконання завдань українськими дронами.

"Ми робимо все, що можливо, щоби стримати просування росіян. Основний удар тримає піхота, якої, на жаль, трошки бракує, - наголошує Міловідов. - Працюють наші бронегрупи, активно виїжджають на південні околиці Селидового".

Утримати південний фланг Селидового - зараз одна з ключових задач.

Російські війська безперервно намагаються "просунутися хоч на один кущ вперед", зазначає пресофіцер 63-ї окремої механізованої бригади Ростислав Ящишин у коментарі для LIGA.net. Незважаючи на всі зусилля та значну чисельну і технічну перевагу, їм не вдається досягти бажаних результатів вже тривалий час, підкреслює він.

Тут РФ проводить кілька різних варіантів штурмів. Найрідкісніші - механізовані.

"Їх пробують проводити, коли накопичується певна кількість "бляшанок". Приблизно раз на тиждень, - наголошує Ящишин. - Вирушає десь шість одиниць техніки плюс десант. Зазвичай, такі штурми відбуваються у ніч з суботи на неділю. Очевидно, вони думають, що ми в неділю відпочиваємо".

Такі штурми швидко спиняють українські дрони й артилерія. Плюс - дистанційне мінування, яким займаються великі нічні дрони. Але це не зупиняє російське командування, яке спрямовує сюди все нову техніку, додає представник 63-ї ОМБр.

"Спершу танки та БМП підриваються на мінах і зупиняються. Згодом наша артилерія знищує піхоту, - розповідає він. - Паралельно працюють дрони різних калібрів, які добивають техніку й наздоганяють тих, хто залишився живим".

Росіяни намагаються захистити свою техніку за допомогою РЕБ і броні типу "сарай", додає пресофіцер. Через це Сили оборони на напрямку втрачають певний відсоток дронів, але "все ж знаходять шпаринки, щоб оминути їх перешкоди".

На даний момент на території, що перед позиціями Сил оборони, гниють і іржавіють сотні одиниць технічного обладнання. Як зазначає Ростислав Ящишин: "Цікаво, що російські війська відчувають брак цих 'бляшанок', тому вночі намагаються витягти хоч щось, використовуючи бойові ремонтно-евакуаційні машини. Але й ця техніка також піддається знищенню".

Другий тип штурмових дій, який є більш регулярним і звичним, - це піхотні атаки.

"Денні дії є абсолютно безглуздими: піхота змушена просуватися просто через відкриту місцевість. Переважно це контрактники, які ризикують опинитися за гратами через незначні правопорушення", - ділиться пресофіцер. Російські військові не орієнтуються в місцевості та діють без координації.

Нічні атаки російських військ на Лиманському напрямку, як правило, виявляються ще менш успішними.

"Їм дають такі "плащ-пальто", або антитепловізійні пончо, в надії, що нічні дрони їх не побачать. Це абсурд, у тих чорних плащ-пальто їх прекрасно видно. Тут уже працюють наші дрони, що несуть скиди, гранати, - зазначає Ящишин. - Ну, і росіяни ще полюбляють скупчуватися, що полегшує нам життя. А їм - ні".

Тут захисники мають ключову перевагу - вони дуже добре знають місцевість.

Усі можливі маршрути пристріляні, артилерія уміє влучати у рухому техніку ворога, а пілоти дронів можуть працювати ледь не із закритими очима, уточнює офіцер 63-ї ОМБр: "Перевага ворога в тому, що в нього дуже-дуже багато свіжого м'яса. І абсолютно ніхто не переймається долею цих солдатів".

"Зрідка буває, що штурми не проводяться - коли ворог зализує рани або чекає на підкріплення, - додає Ящишин. - Аби наші пілоти не сумували, вони летять до ворожих позицій і кошмарять піхоту, де б вона не була: залітають в окопи, нірки, бліндажі. Спалюються склади з боєприпасами, паливно-мастильними матеріалами".

За інформацією Генерального штабу ЗСУ, на інших фронтах ситуація залишається стабільно важкою для українських військ, проте інтенсивність бойових дій там значно знижена. Коваленко вважає, що найближчим часом російська армія, ймовірно, зосередить свої сили саме на Курахівському та Покровському напрямках.

Related posts