Сибіга оголосив про нововведення в Міністерстві закордонних справ: будуть створені управління, що відповідатимуть за недружні країни та політику санкцій.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга 8 липня оголосив про підписання наказу, який вносить зміни до структури Міністерства закордонних справ. Цей наказ набрав чинності з учорашнього дня.
Він зазначив, що новий формат "відповідає сучасним викликам війни, а також кращим дипломатичним традиціям Європи та світу". Сибіга підкреслив, що минулого року президент Володимир Зеленський визначив реформування Міністерства закордонних справ як один із ключових пріоритетів.
Читайте також: "Денацифікація" має розпочатися з Москви" - МЗС відреагувало на озвучені Лавровим умови миру
За словами Сибіги, зміни передбачають "від спрощення доступу до консульських послуг до цифровізації та трансформації внутрішніх процесів, заохочення молоді та посилення мотивації":
"Сьогодні я радий повідомити, що після тривалої підготовчої роботи ми відновили практику проведення Колегії та на першому її засіданні затвердили нову структуру МЗС України. Це структура сучасного, сильного та прогресивного зовнішньополітичного відомства європейської держави. Але це також структура МЗС країни у війні. Країни, яка бореться за своє життя, свободу, суверенітет і територіальну цілісність".
Міністр озвучив кілька нововведень у структурі свого міністерства:
"У нас з'являться нові спеціалізовані управління. Одним із них стане управління недружніх держав. До нього увійдуть не лише Росія, а й її союзники, такі як Північна Корея та Білорусь. Мова йде не про двосторонні зв'язки, а про протидію потенційним загрозам. Україна захищається від агресії, і наша політика повинна зосереджуватися на нейтралізації цих загроз. Це управління буде під контролем першого заступника", - сказав Сибіга.
Додатково, Центральна Азія буде передана під окреме керівництво.
Голова МЗС також повідомив про створення окремого управління санкційної політики, яке назвав "давно назрілим рішенням":
"Питання санкцій було "розкидане" між різними департаментами. Створення окремого структурного підрозділу дозволить консолідувати процеси та підвищити ефективність санкційної роботи. Зараз багато завдань як з посилення тиску, так і з координації елементів різних пакетів, синхронізації, аналізу дотримання санкційних режимів, закриття шляхів їх обходу тощо. Критично важлива функція для країни у війні".
Департамент економічної дипломатії та відновлення Міністерства закордонних справ активно працюватиме над привертанням міжнародної допомоги для відновлення України, серед інших завдань.
Міністерство закордонних справ також засновує новий департамент, який буде фокусуватися на глобальному українстві та гуманітарній взаємодії. Департамент міжнародного права та правової боротьби з агресією, як зазначає Сибіга, відповідатиме за притягнення Росії та її громадян до відповідальності за скоєні військові злочини.
"Державна установа "Український інститут" та Дипломатична академія України імені Г. Удовенка отримають нові функції та значення в структурі Міністерства закордонних справ. Ми маємо намір перетворити академію на повноцінний вищий навчальний заклад. Також планується створення окремих підрозділів, серед яких будуть відділ кібердипломатії та сектор інновацій і штучного інтелекту," - зазначив він.
Зміни також включають відміну кодових назв для територіальних департаментів, що забезпечить перехід до європейської практики, де департаменти отримують назви, що чітко відображають їхній регіональний зміст.
Напередодні видання Bloomberg повідомило, що президент Володимир Зеленський під час телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом обговорив заміну українського посла у США.