Сибіга звернувся до світової української спільноти з закликом активніше підтримати зусилля України в її боротьбі.


У храмі Святого Юра в Нью-Йорку відбулася спільна молитва, присвячена 1000 дням повномасштабного російського вторгнення в Україну. У заході взяли участь дипломати та члени української громади.

Як передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, постпред України при ООН Сергій Кислиця зачитав звернення міністра закордонних справ Андрія Сибіги, який закликав світове українство, активно підтримувати боротьбу України "за серця вільного світу".

"Зараз, як ніколи раніше, ми покладаємо великі надії на вашу активну підтримку в захисті інтересів України", - підкреслив міністр.

Особливо він апелював до американців Америки. "Ваш голос тут, у Сполучених Штатах, має бути гучним і рішучим. Підтримка США надзвичайно важлива, бо на їхні рішення зважає Європа і весь розвинений світ", - ідеться в заяві.

Сибіга закликав активніше брати участь у публічних акціях на підтримку України на вулицях і площах міст.

"Передайте світу інформацію про Україну, спростовуйте неправду та ворожу пропаганду. Українці на рідній землі - символ стійкості, а українці за її межами - приклад єдності," - зазначив Сибіга.

Голова Українського конгресового комітету Америки в Нью-Йорку Андрій Добрянський підкреслив під час свого виступу, що "Росія вчиняє геноцид проти України, безсоромно і на очах у всього світу".

"Нам потрібно зробити все можливе, щоб українські герої отримали всю необхідну підтримку у найкоротші терміни в їхній боротьбі за свободу, що включає військову допомогу у вигляді різноманітних боєприпасів, систем протиповітряної оборони та винищувачів," - зазначив Добрянський.

Від імені УКК він висловив вітання з приводу "пізнього рішення" президента Джо Байдена, яке дозволяє Україні застосовувати американську зброю для атак на російську територію.

"Союзники України повинні розуміти: те, що відбувається в Україні сьогодні, визначатиме, як житимуть майбутні покоління у демократичних чи тоталітарних державах, будуть вони вільні чи перебуватимуть у рабстві".

У події, зокрема, були присутні посли Люксембургу, Молдови, Гондурасу, Польщі, Хорватії, Чехії, Литви, Швеції, а також дипломати з Латвії, Грузії, Італії, Кіпру, Франції та ряду інших країн.

У цей день у багатьох містах США, зокрема на Тайм-Сквер у Нью-Йорку, пройшли заходи, присвячені підтримці України.

Related posts