Сніг на Різдво: чому його не вистачає? - BBC News Україна
Цьогорічне Різдво - безсніжне і з плюсовою температурою. Але снігу на Різдво завжди бракує, а його наявність робить свято повнішим.
Чому сніг під час свят має таку магічну привабливість?
Справжнє "біле Різдво" - рідкісне явище, особливо в Європі.
Наприклад, у Північній Ірландії останній значний сніговий покрив на Різдво спостерігали під час сильних морозів у 2010 році.
В Україні протягом останніх кількох років температура на Різдво зазвичай не опускається нижче нульової позначки.
У 2017 році в Україні Різдво відзначали 7 січня, відповідно до "старого стилю", і тоді країну покривала сніжна буря.
Цього року Україна зустріне свята без опадів і сильних морозів, за винятком Карпат, де температура трохи опуститься нижче нуля.
Проте, відчуття ностальгії за снігом не зникає. Чому так?
Зазвичай, коли випадає перший сніг, фотографії повняться світлинами з засніжених вікон і вулиць. Часто, як от цього року в Україні, це трапляється задовго до або після Різдва.
У листопаді 2024 року перший сніг з'явився, але незабаром швидко зник.
Проте уявлення про Різдво в сніговому покриві значною мірою сформовані телевізійними програмами, кінематографом і святковою рекламою, які представляють ідеальний зимовий казковий світ.
Про це йдеться у новому документальному фільмі BBC, який представляють ведучі прогнозу погоди Керол Кірквуд і Метт Тейлор.
Проте, у справжньому житті "біле Різдво" нагадує журавля, що линув у височині, і з'являється досить рідко.
Іноді потужний сніг у Різдвяний час несподівано дивує людей.
У 2010 році тисячі пасажирів були вимушені провести ніч у аеропортах Парижа та Брюсселя через скасування численних авіарейсів, викликаних сильним морозом та несприятливими погодними умовами.
Керівники аеропортів Європи охарактеризували обсяг снігу як "незвичайно великий".
А на Різдво у 2022 році в США трапився потужний шторм.
Непереборні холоднечі, потужні вітри та снігові бурі призвели до загибелі понад двадцяти осіб.
Для метеорологічної служби Великої Британії "біле Різдво" означає, що впродовж 24 годин 25 грудня випадає хоча б одна сніжинка.
Це спостереження здійснює офіційна метеостанція Met Office.
Такий суворий процес перевірки забезпечує узгодженість кліматичних записів і точність звітності.
Сніг виникає внаслідок злиття малесеньких кристалів льоду, які перебувають у хмарах, формуючи сніжинки, згідно з інформацією, наданою Метеорологічною службою Великої Британії.
Сніг виникає внаслідок злиття малесеньких кристалів льоду, які перебувають у хмарах, формуючи сніжинки, згідно з інформацією, наданою Метеорологічною службою Великої Британії.
Якщо збереться достатня кількість кристалів, вони можуть з'єднатися між собою, ставши достатньо важкими, щоб впасти на поверхню землі. Для цього температура повітря повинна залишатися досить низькою.
Атмосфері потрібні низькі температури і достатня вологість, щоб виробляти сніг.
Однак, як зазначає Метеорологічна служба, поширене уявлення про те, що сніг може випасти лише при температурі нижче нуля, є міфом.
"Насправді [у Великій Британії] найсильніші снігопади, як правило, відбуваються, коли температура повітря коливається від нуля до 2 градусів Цельсія", - йдеться в повідомленні.