Сполучені Штати та Йорданія звернулися до своїх громадян з терміновим проханням залишити територію Лівану.
Держдепартамент США і міністерство закордонних справ Йорданії закликали своїх громадян терміново покинути територію Лівану на тлі чергової ескалації в регіоні між Ізраїлем і терористичним ліванським рухом "Хезболла". Відповідні повідомлення з'явилися в суботу, 21 вересня, на сайтах дипломатичних відомств. У Держдепі вказали на "непередбачуваний характер конфлікту" між Ізраїлем і "Хезболлою" і закликали власників американських паспортів у зв'язку з цим "покинути Ліван, поки зберігається можливість скористатися комерційними рейсами". Йорданське МЗС, зі свого боку, рекомендувало співгромадянам утриматися від відвідування Лівану, а тим, хто там проживає або перебуває, "якнайшвидше покинути ліванську територію". Свій заклик Амман також пов'язав з ескалацією на лівансько-ізраїльському кордоні.
17 і 18 вересня в Лівані у членів руху "Хезболла" масово вибухнули пейджери та радіостанції. Це призвело до загибелі щонайменше 37 людей, а близько трьох тисяч отримали поранення. Представники "Хезболли" звинуватили Ізраїль у цьому нападі, хоча офіційні структури Ізраїлю не визнали свою причетність до інциденту. 21 вересня Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) оголосила про нові удари по об'єктах "Хезболла" в Лівані. Напередодні, як стало відомо, внаслідок обстрілів передмістя Бейрута загинули високопрофесійний командир Ібрагім Акіль та Ахмед Махмуд Вахбі, який керував військовими операціями спецпідрозділу "Радван", що підтримував бойовиків ХАМАС. Смерть Акіля та Вахбі підтвердили в "Хезболлі". Загалом, за інформацією ЦАХАЛ, 20 вересня було знищено щонайменше 16 бойовиків. Ліванське міністерство охорони здоров'я повідомило, що внаслідок авіаудару ізраїльських військ загинуло 37 осіб, серед яких троє дітей.
"Хезболла" також регулярно завдає ударів по півночі Ізраїлю. Так, у ніч на неділю, 22 вересня, ізраїльська служба швидкої допомоги повідомила про одного пораненого внаслідок обстрілу. 21 вересня речник ЦАХАЛ Даніель Хагарі оголосив, що на півночі Ізраїлю вводять особливий стан. Зокрема, громадянам заборонено збиратися в кількості понад 30 осіб на відкритій місцевості та 300 - у приміщенні.
Ситуація на Близькому Сході різко ускладнилася 7 жовтня 2023 року. Радикальна ісламістська група ХАМАС, яка визнана терористичною організацією в Євросоюзі та США, здійснила масовану атаку на Ізраїль. Терористи провели потужний ракетний обстріл, вторглися на ізраїльську територію і влаштували одну з найкривавіших розправ над цивільним населенням в новітній історії країни, забравши життя близько 1200 людей. Крім того, вони взяли в заручники близько 250 осіб і перевезли їх до Сектора Гази. У відповідь Ізраїль оголосив війну ХАМАС. Внаслідок наземної операції та бомбардувань Гази, за даними міністерства охорони здоров'я, контрольованого ХАМАС, загинуло понад 40 тисяч палестинців. Підтримку палестинським бойовикам надала ліванська радикальна шиїтська організація "Хезболла", яка також визнана терористичною в Німеччині, США, Ізраїлі та багатьох арабських країнах. "Хезболла" регулярно веде обстріли Ізраїлю з території Лівану.