Сполучені Штати вводитимуть нові тарифи на товари, пов'язані з прихильниками BRICS, у відповідь на їхню "антиамериканську позицію".


Президент Дональд Трамп оголосив, що Сполучені Штати накладуть нове 10-відсоткове мито на всі країни, які підтримають "антиамериканську політику" групи країн, що розвиваються, відомої як BRICS.

Цю інформацію передає агентство Reuters.

На фоні розбіжностей, що виникають у традиційних міжнародних форумах, таких як G7 і G20, а також під впливом політики "Америка понад усе", яку просуває Трамп, BRICS прагне стати конкурентною альтернативою, відстоюючи принципи багатосторонньої дипломатії в умовах воєн і торгових суперечок.

У своєму вступному виступі на саміті BRICS, що проходив у Ріо-де-Жанейро, президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва провів паралелі між цим об'єднанням та Рухом неприєднання епохи Холодної війни. Він підкреслив, що це була коаліція держав, які прагнули зберегти нейтралітет і уникати вибору між Заходом і СРСР.

"БРІКС - це наступник Руху неприєднання", - зазначив Лула. - "Коли багатосторонні системи опиняються під тиском, наша незалежність знову стає під загрозою".

У спільній заяві, оприлюдненій у неділю вдень, країни BRICS попередили, що зростання тарифів загрожує світовій торгівлі - натякаючи на політику Трампа, не називаючи його прямо.

Через кілька годин після цього Трамп опублікував допис на платформі Truth Social:

"Будь-яка країна, яка приєднується до антиамериканської політики BRICS, буде обкладена додатковими 10% митами. Жодних винятків із цієї політики не буде. Дякую за увагу!"

Трамп не роз'яснив, що конкретно вкладає в поняття "антиамериканська політика".

Його адміністрація намагається укласти десятки торговельних угод із різними країнами до 9 липня - дедлайну, після якого планують запровадити великі "відповідні мита". Міністерство закордонних справ Індії поки що не дало коментарів.

Як підкреслив Лула, держави BRICS охоплюють більше половини світового населення та 40% глобального економічного обсягу. Він також попередив бізнес-сектор про зростаючий ризик протекціонізму.

Спочатку в складі BRICS були Бразилія, Росія, Індія та Китай, а перший саміт відбувся в 2009 році. Згодом до них приєдналася Південна Африка. У 2024 році до BRICS додалися Єгипет, Ефіопія, Індонезія, Іран, Саудівська Аравія та Об'єднані Арабські Емірати. Цей саміт є першим, в якому бере участь Індонезія.

Понад 30 країн уже висловили зацікавленість у членстві або партнерстві з BRICS.

Нагадаємо:

Related posts