США запровадили візові санкції проти осіб, які беруть участь у підриві демократичних процесів у Грузії.
Державний департамент Сполучених Штатів оголосив про введення заборони на видачу віз тим, хто несе відповідальність за підрив демократичних процесів у Грузії або має до цього стосунок.
Як йдеться у заяві департаменту, ці візові обмеження стосуються приблизно 20 людей, включаючи міністрів, членів парламенту, співробітників правоохоронних органів і служб безпеки, а також приватних осіб.
"Сполучені Штати рішуче засуджують жорстоке і невиправдане насильство партії "Грузинська мрія" проти грузинських громадян. "Грузинська мрія" відвернулася від євроатлантичного майбутнього Грузії, якого прагне переважна більшість грузинського народу і яке передбачає грузинська конституція. Ми прагнемо до того, щоб на високопосадовців, відповідальних за підрив демократії або причетних до нього, були накладені візові обмеження", - йдеться у заяві.
Державний департамент також оголосив про впровадження нових ініціатив, серед яких санкції, спрямовані на покарання осіб, які загрожують демократії в Грузії.
Вашингтон зазначає, що сьогоднішні його дії демонструють рішучість США і доповнюють раніше оголошені заходи, які стосуються понад 100 осіб, пов'язаних з "Грузинською мрією", та членів їхніх родин.
У Грузії протести тривають щоденно з 28 листопада. Вони розпочалися після оголошення прем'єр-міністра Іраклія Кобахідзе про призупинення переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. Незважаючи на це, прем'єр підкреслив, що грузинська влада залишається відданою своїм цілям і країна планує бути готовою для вступу до ЄС до 2030 року.
Згідно з інформацією Міністерства внутрішніх справ, під час акцій протесту було затримано більше 400 людей: 30 з них були притягнуті до кримінальної відповідальності, а стосовно 372 осіб розпочато адміністративні провадження.
Більше 300 осіб були затримані, і, за інформацією Transparency International, багато з них стали жертвами тортур та жорстокого поводження. Після арешту 80 протестувальникам знадобилася госпіталізація для отримання медичної допомоги.
У відповідь на придушення протестів, країни Балтії наклали санкції на Бідзіну Іванішвілі, засновника проросійської партії "Грузинська мрія", а також на керівництво Міністерства внутрішніх справ. Крім того, Україна додала Іванішвілі та ще 19 осіб до свого списку санкцій.