В Європейському Союзі планують зменшити кількість співробітників у своїх дипломатичних місіях з метою оптимізації витрат.
![](/images/content/8432602846/dbeaf4f887539c7cb07a873fc20647b5.gif)
Європейська комісія, як повідомляється, планує зменшити кількість співробітників у представництвах ЄС по всьому світу, керуючись потребою в економії коштів та зміцненні стратегічно важливих посольств.
Згідно з повідомленням "Європейської правди", інформацію було розкрито виданням Politico, яке спирається на внутрішній документ, що потрапив до їхніх рук.
Єврокомісія, за чутками, розробляє стратегію, яка передбачає значне зменшення кількості співробітників у численних представництвах ЄС. Це робиться з метою зміцнення позицій у країнах, які мають стратегічне значення, без необхідності підвищення витрат.
Плани виникли на фоні суттєвого збільшення бюджету Європейської служби зовнішніх справ на 2024 рік, а також ймовірного подальшого зростання витрат у 2025 році внаслідок інфляційних процесів.
"Залишати все як є - не вихід... Європейському Союзу необхідно створити мережу представництв, яка буде більш адаптована до нових політичних пріоритетів, і це завдання слід вирішувати в умовах обмежених фінансових ресурсів", - зазначається в документі, що потрапив у розпорядження Politico.
У Європейському Союзі налічується 145 посольств, розташованих у різних країнах по всьому світу.
В рамках ініціативи по оптимізації витрат планується зосередити увагу на країнах-кандидатах на вступ до ЄС, їх сусідах, а також на державах G20, які набувають все більшого політичного чи економічного впливу. Крім того, особлива увага буде приділена країнам, нестабільність яких може становити загрозу для інтересів Європейського Союзу.
Пропозицію критично сприймають деякі невеликі країни ЄС, які не мали широкої мережі власних посольств у менш важливих країнах і покладалися саме на посольства ЄС для того, щоб залишатися у курсі справ і налагоджувати контакти.
Водночас частина обізнаних з планами посадовців висловили занепокоєння, що це призведе до зменшення впливу ЄС у таких регіонах як Африка й Латинська Америка.
"Це призведе до того, що в таких країнах, як Судан чи Нігер, залишаться лише невеликі делегації. Такий підхід може створити хибне враження, особливо з огляду на нову адміністрацію США, яка, здається, буде менш зацікавлена у міжнародних справах," - зазначає один з чиновників, побажавши залишитися анонімом.
Інший учасник дискусії висловлює, що в приватних чатах багато хто висловлював тривогу, що "Росія чи Китай скористаються будь-якою можливістю, яку ми залишимо".
Плани мають обговорити у грудні і це може стати однією з перших неприємних задач для нової очільниці дипломатичної служби ЄС Каї Каллас.