У Миколаєві запустили першу автомобільну школу, спеціально призначену для осіб з інвалідністю.


У Миколаєві запустили першу автошколу, призначену для осіб з інвалідністю. Ця ініціатива реалізується в межах проєкту "Шлях без бар'єрів". Фінансову підтримку надали благодійні організації. Для навчання в автошколі вже зареєструвалося 40 тисяч людей з інвалідністю. Більше інформації можна знайти в матеріалі Єлизавети Кротик.

У грудні 2024 року в Миколаєві запрацювала перша школа без бар'єрів, призначена для осіб з інвалідністю. Ця ініціатива реалізується на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили. Програма навчання в автошколі відкрита для всіх бажаючих.

Василь Валенков, керівник автошколи:

У першій навчальній групі зареєструвалося 11 звичайних учасників. Групи, що включають осіб з інвалідністю, формуються, і наразі вирішується кілька питань стосовно можливості державного фінансування.

Автошкола оснащена спеціально модифікованими автомобілями та окремими класами для проведення теоретичних занять. Крім того, на території університету були встановлені пандуси для забезпечення доступності для осіб з інвалідністю.

Василь Валенков, керівник автошколи:

Автомобіль, що слугуватиме для практичного навчання, оснащений ручним управлінням, а також механічною та автоматичною коробками передач, що вимагало значних затрат часу. Формування матеріально-технічної бази, включаючи закупівлю автомобілів, здійснювалося за рахунок власних фінансів.

Ось у нас автомобіль з автоматичною трансмісією - бачимо паркувальне місце, для того щоб рушити, потрібно...

19-річний Олег Кулісник з народження має церебральний параліч. Хлопець мріє керувати машиною, саме тому одним з перших зареєструвався на навчання у безбарʼєрній автошколі.

Олег Кулісник, студент автомобільної школи:

Завітали, щоб спершу ознайомитися з навчальним автомобілем, на якому будемо проходити навчання та практикуватися у водінні по місту. Це сталося, але я чекав цього моменту дуже довго і мав великі сподівання.

Олег здебільшого пересувається на кріслі колісному, утім веде активний спосіб життя. Раніше у Миколаєві не мав змоги навчитися керувати автівкою.

Олег Кулісник, студент автомобільної школи:

У традиційних автошколах людям з ДЦП не надавали можливості сісти за кермо та розпочати навчання водінню.

Хлопець проходитиме навчання разом із іншими учнями на спеціально адаптованих автомобілях. Люди з інвалідністю матимуть можливість обрати зручний для себе тип трансмісії — автоматичну чи механічну.

Сергій Самбура, інструктор з водіння:

Цей транспортний засіб обладнаний ручним управлінням – гальмами та акселератором, що дозволяє особам з обмеженими можливостями керувати ним, навіть якщо вони не можуть використовувати ноги. Автомобіль надає можливість уникати залежності від громадського транспорту чи таксі. Завдяки цьому, людина отримує більше свободи, стає активнішою у спілкуванні і може ефективніше планувати свій час, виконуючи більше завдань.

Перші 40 учнів готові почати навчання в автошколі, серед яких 25 - це особи з інвалідністю. Для них теоретичний курс пропонується безкоштовно.

Related posts