У НАТО визнали, що удари по глибоких позиціях Росії мають важливе військове значення для Збройних сил України.


Використання дальнобійної зброї проти території Росії може суттєво ослабити її позиції, зазначив голова Військового комітету НАТО. Однак він підкреслив, що Захід має повне право накладати свої обмеження, враховуючи політичні аспекти цього питання.

Голова Військового комітету НАТО Роб Бауер охарактеризував удари, завдані західною далекобійною зброєю вглиб російської території, як "виправдані з військової перспективи". Він акцентував увагу на тому, що відповідно до норм міжнародного права, країни мають право на самооборону, і це право не обмежується їхніми кордонами. "Військова мета полягає у послабленні противника, а також у знищенні його логістичних шляхів, постачання пального та боєприпасів на фронт", - зазначив він під час засідання Військового комітету НАТО, яке відбулося в Празі 14 вересня.

Голова вищого військового органу Північноатлантичного альянсу підкреслив, що політичний аспект цієї теми також є важливим, оскільки держави, які постачають зброю Києву, можуть відчувати відповідальність за її подальше використання. Відповідно до слів Бауера, союзники України мають всі підстави вводити обмеження на застосування наданого озброєння.

Президент США Джо Байден і прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер після зустрічі у Вашингтоні 13 вересня не стали публічно дозволяти Україні завдавати далекобійних ударів по Росії. Після зустрічі Стармер зазначив, що він та Байден обговорять це питання з ширшою групою осіб на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку за два тижні.

Президент Російської Федерації Володимир Путін висловив думку, що використання західних високоточних ракет великої дальності для атак на територію Росії з боку України вважатиметься безпосередньою участю країн НАТО у конфлікті. Він зазначив, що програмування траєкторій цих ракет здійснюватимуть військові експерти Альянсу, оскільки Київ не володіє потрібними ресурсами. У такому випадку, за словами Путіна, "сутність конфлікту" в Україні зміниться, і Росія буде змушена "приймати відповідні рішення, враховуючи нові загрози". Цю інформацію підтвердив також представник РФ в ООН Василь Небензя.

Related posts