У парламенті ініціюють відміну золотих і срібних медалей для випускників навчальних закладів.


11 вересня під час зустрічі Комітету Верховної Ради, що займається питаннями освіти, науки і інновацій, було заявлено про недоцільність продовження централізованого виготовлення золотих і срібних медалей за рахунок державного бюджету та нагородження школярів.

Про це повідомила народна депутатка від "Голос" Наталія Піпа.

За інформацією Піпи, протягом п'яти років виготовили понад 66 тисяч медалей.

Цього року продукція була виготовлена у двічі більшій кількості, ніж у 2020 році, незважаючи на те, що рівень знань та кількість учнів зменшились, зазначила депутат.

"Робимо висновок, що у кількість медалей не відображає якості освіти", - заявила Піпа.

ОЗНАЙОМТЕСЬ ТАКОЖ: Розпочався новий навчальний рік: на які аспекти варто звернути увагу батькам учнів.

"Згідно з інформацією народного депутата, спочатку в бюджеті на 2025 рік передбачалися витрати на золоті медалі в розмірі близько 4,6 мільйона гривень, а на срібні – понад мільйон гривень."

Зі слів Піпи, медалі не дають ніяких переваг при вступі до вишу.

У коментарі для "Української правди" депутат зазначила, що чинне законодавство не зобов'язує державу створювати нагороди для випускників шкіл, проте до сьогодні на це витрачаються мільйони з державного бюджету.

Вручення нагород учням є компетенцією навчальних закладів. Однак виготовлення золотих і срібних медалей все ще фінансується з державного бюджету відповідно до наказу Міністерства освіти і науки.

За словами депутатки, МОН працюватиме над тим, щоб скасувати нормативні документи, за якими держава забезпечує медалями школи.

Прогнозується, що впровадження цієї рекомендації та скасування витрат на медалі відбудеться в 2024 році.

Наталія Піпа зазначила, що ліквідація державного фінансування на медалі не виключає можливості нагородження та відзначення учнів. Проте, ухвалення такого рішення та розробка відповідної процедури повинні бути в компетенції самих навчальних закладів.

Related posts