У Сполучених Штатах продемонстрували вражаючий вигляд винищувача палубного типу шостого покоління F/A-XX.

F/A-XX є одним з двох шостопоколіннєвих винищувачів, які наразі створюються у Сполучених Штатах.
Компанія Northrop Grumman опублікувала концептуальну візуалізацію своєї пропозиції для ВМС США щодо винищувача нового покоління F/A-XX, призначеного для базування на авіаносцях. Про це повідомляє The War Zone.
На зображенні видно ніс, кабіну пілота та передню частину фюзеляжу літака, який, ймовірно, готується до злету з палуби авіаносця.
Повітрозабірники планують розмістити в верхній секції фюзеляжу, безпосередньо за кабіною пілота. Можливо, це рішення розробники прийняли з метою зниження видимості літака.
Ніс, вірогідно, має досить великий розмір, що дає змогу розмістити потужну радіолокаційну станцію. Пілотська кабіна спроектована для одного пілота, проте не виключено, що буде створено й двомісний варіант.
Загалом літак дещо схожий на Northrop/McDonnell Douglas YF-23 - проєкт багатоцільового винищувача п'ятого покоління, який здійснив перший політ у 1990 році.
Прототип YF-23 не зміг перемогти у змаганні з YF-22, що згодом призвело до створення того, що ми сьогодні називаємо F-22 Raptor.
F/A-XX є одним з двох винищувачів шостого покоління, що наразі розробляються у США. Цей проект ініційований Військово-морськими силами Сполучених Штатів, має на меті створення нового винищувача, який прийде на зміну F/A-18E/F Super Hornet і стане доповненням до F-35C.
На березень цього року в програмі були залучені дві компанії: Northrop Grumman та Boeing. Однак ще одна компанія, Lockheed Martin, знялася з конкурсу.
Крім військово-морського флоту, Повітряні сили США також прагнуть впровадити винищувач шостого покоління. Цей новий літак отримав назву F-47, а його створення доручено компанії Boeing.