У Сполучених Штатах висловлюють занепокоєння щодо того, що Росія і Іран активізують свої зусилля в сфері дезінформації напередодні виборів.


Представники американських розвідувальних та безпекових служб висловили звинувачення на адресу Росії та Ірану у збільшенні кібератак і кампаній з дезінформації, які мають на меті створення розбрату напередодні виборів 5 листопада, коли американці обиратим президента в умовах високої напруженості.

Пов'язані з Росією суб'єкти впливу "виготовляють відео та створюють фейкові статті, щоб підірвати легітимність виборів, вселити страх у виборців щодо виборчого процесу та припустити, що американці застосовують насильство один проти одного через політичні уподобання", - йдеться у заяві , опублікованій 4 листопада Офісом директора Національної розвідки, ФБР та Агентством кібербезпеки та безпеки інфраструктури США.

"Ці зусилля можуть призвести до підбурювання до насильства, в тому числі проти членів виборчих комісій", - додається в заяві.

Протягом останніх кількох місяців американські розвідувальні служби висловлюють стурбованість щодо спроб, які здійснюються за підтримки російського уряду, з метою вплинути на голосування, в якому беруть участь колишній президент Дональд Трамп, представник Республіканської партії, та його суперниця, кандидатка від Демократичної партії, віцепрезидент Камала Гарріс.

Опитування, проведені напередодні виборів, свідчать про те, що боротьба між кандидатами є надзвичайно напруженою, що створює додаткову атмосферу тривоги, оскільки виборці прямують на дільниці після інтенсивної передвиборчої кампанії.

Американські установи продемонстрували приклад дезінформаційної кампанії: російські впливові сили нещодавно випустили та розповсюдили матеріал, у якому безпідставно стверджується, що чиновники в штатах, які мають сумніви, мають намір організувати маніпуляції з виборами через різноманітні методи, зокрема підкидання бюлетенів та кібератаки.

Дивіться також: США повідомляють, що російські "впливові агенти" виготовили фальшиве відео щодо виборів у штаті Джорджія.

Вони також заявили, що російські агенти впливу виготовили і поширили нещодавнє відео, яке неправдиво зображувало інтерв'ю з особою, яка стверджувала про фальсифікацію виборів в Арізоні, що включало створення фальшивих закордонних бюлетенів і внесення змін до списків виборців на користь Гарріс. Державний секретар Арізони вже спростував твердження у відео як неправдиві.

Хоча "Росія вважається найактивнішою загрозою", у документі зазначається, що Іран також виступає як "вагомий чинник зовнішнього впливу" на виборчий процес.

"Спеціальні служби заявили, що Іран займався шкідливою кібердіяльністю, намагаючись підірвати кампанію колишнього президента Трампа. Вони також зазначили, що іранські впливові групи можуть намагатися генерувати фальшивий медіа-контент з метою зменшення явки виборців або підбурювання до насильства, подібно до того, як це відбувалося під час попередніх виборів."

Агентства закликали виборців "шукати інформацію з надійних, офіційних джерел, зокрема, від представників державних і місцевих виборчих органів" у світлі "постійних зусиль впливу з боку іноземних супротивників і зростаючого обсягу неавтентичного контенту в Інтернеті".

Як Тегеран, так і Москва відхиляють звинувачення в причетності до дезінформаційних кампаній під час виборів президента США.

Related posts