У ТЦК роз'яснили, за яких обставин правоохоронці мають право затримувати чоловіків.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву Львівського обласного ТЦК та СП.
У ТЦК зазначили, що відповідно до указу президента на території України триває режим дії воєнного стану, що зобов'язує чоловіків мобілізаційного віку носити з собою не лише документи, що засвідчують їх особу, але й військово-облікові документи.
"У разі відсутності зазначених документів, під час перевірки представники Національної поліції України мають право затримати військовозобов'язаного до з'ясування його статусу", - зазначено в заяві.
Крім того, особу можуть направити до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де їй буде вручена повістка, накладено штраф або визначено дату для оновлення військово-облікових відомостей.
У ТЦК підкреслили, що відповідно до законодавства про мобілізацію всі особи, які підлягають військовій службі, призовники та резервісти у віці від 18 до 60 років зобов'язані оновити свої особисті дані у військовому комісаріаті або скористатися мобільним додатком Резерв+.
Якщо військовозобов'язана особа не виконає це зобов'язання, їй може бути накладено штраф у розмірі до 25,5 тисяч гривень, який необхідно сплатити протягом 15 днів.
Громадяни, які не встигли вчасно оновити свої дані та отримали штраф, після його сплати все одно зобов'язані пройти процедуру актуалізації військово-облікових відомостей.
За відсутності оплати або даних про оскарження постанови матеріали справи передаються виконавчій службі для примусового виконання.
Нагадуємо, що в Україні воєнний стан і загальна мобілізація будуть діяти принаймні до 7 лютого 2025 року. У межах цього правового режиму чоловікам призовного віку заборонено покидати країну, за винятком окремих випадків.
Військовозобов'язаних можуть призивати на службу, якщо у них відсутні законні підстави для отримання відстрочки. Нещодавно президент Володимир Зеленський ухвалив закон, який надає відстрочку родичам загиблих або зниклих безвісти під час війни.