CNN повідомляє, що Трамп не звертає уваги на перевірку кандидатів на важливі посади, яку проводить ФБР.
Перехідна команда новообраного президента США Дональда Трампа ігнорує звичні процедури перевірки ФБР.
За інформацією CNN, посилаючись на обізнані джерела, деякі кандидати на важливі посади проходять формальну перевірку приватними компаніями.
Згідно з даними, опублікованими в одному з видань, Трамп і його прибічники вважають, що структура ФБР працює повільно та стикається з проблемами, які можуть ускладнити новому президенту швидкий старт у виконанні його планів.
Водночас у Трампа вважають, що "під час нав'язливих перевірок" ФБР іноді виявляють незручну інформацію, яка може зашкодити в політичному плані.
ОЗНАЙОМТЕСЬ ІЗ ЦИМ: "Кмітлива та рішуча" - Трамп призначив нового прессекретаря Білого дому.
Обговорення тривають на фоні того, що Трамп висунув ряд спірних кандидатур на ключові урядові посади в США, зокрема Метта Гейца на посаду генерального прокурора та Тулсу Габбард на посаду директора національної розвідки, як зазначається в статті.
Висновки видання підкреслюють, що в кінцевому рахунку президент володіє остаточним правом ухвалювати рішення щодо призначень і розподілу розвідувальної інформації. Це відбувається незважаючи на існуючий протокол національної безпеки, який був напрацьований ще з часів Другої світової війни. Основна мета цього процесу полягає в тому, щоб переконатися, що обрані кандидати не мають зовнішніх зв'язків або інших ризиків, що можуть загрожувати національним інтересам.
Уникнення перевірки біографічної інформації означало б порушення усталеної практики у Вашингтоні.
Згідно з даними, отриманими від джерел видання, певні радники Трампа почали розповсюджувати внутрішню записку ще до виборів, закликаючи його ігнорувати звичайний процес перевірки біографічних даних деяких кандидатів на посади. Проте новообраний президент завжди має можливість надати імена цих осіб ФБР для перевірки.
Деяким кандидатам на посади в адміністрації Трампа можуть виникнути труднощі під час перевірки їх біографічних даних, що може створити певні перепони в процесі затвердження. У відповідь на це команда Трампа акцентувала увагу на проведенні власної внутрішньої перевірки кандидатів на ключові адміністративні посади. Хоча Трамп матиме можливість вирішити будь-які питання, пов'язані з перевіркою, і отримати доступ до конфіденційних матеріалів після свого вступу на посаду, він не зможе зробити цього, поки не складе присягу 20 січня, як повідомляє CNN.