У Варшаві "правоохоронці" здійснили напад на українських жінок, викравши понад 1 мільйон злотих.


Ці фінанси жінки зберігалися в квартирі неподалік центру Варшави. Вони були отримані внаслідок продажу нерухомості в Україні.

У центрі Варшави група чоловіків обманом потрапила до житла, де перебували троє українок, і викрала значну суму грошей. Про це повідомив речник регіональної прокуратури Варшави Пьотр Скіба в коментарі для Радіо Свобода.

За інформацією, наданою представником прокуратури, інцидент кваліфікують як грабіж. Зловмисники заволоділи значною сумою коштів, отриманих від реалізації нерухомості. Мова йде про 130 тисяч доларів, 120 тисяч євро та 100 тисяч злотих.

Злочинці маскувалися під поліцейських і представили фальшивий документ для проведення обшуку. Хоча жінки не отримали серйозних ушкоджень, вони стали жертвами насильства: нападники застосували газовий балончик, закували їх у кайданки та замкнули в кімнаті, поки шукали гроші в іншій частині приміщення.

Скіба підкреслив, що в Варшаві стало частіше реєструватися подібні інциденти, особливо серед українців та інших представників Східної Європи. Напади здебільшого вчиняються іноземцями, зокрема громадянами Грузії, які, ймовірно, мають інформацію про наявність значних грошових коштів. За його словами, це часто трапляється з особами, які обмінюють великі суми в банках або обмінних пунктах Варшави.

На даний момент затримання підозрюваних не відбулося, і прокуратура не повідомляє про конкретну кількість нападників. Вони отримали звинувачення за двома статтями. За грабіж передбачено покарання у вигляді ув'язнення терміном від 2 до 15 років, тоді як за незаконне використання поліцейського статусу можна отримати до 5 років позбавлення волі.

Навесні стало відомо, що протягом минулого року українці заснували в Польщі більше 30 тисяч нових підприємств. У той же час, польські медіа інформували про зменшення числа українських працівників, оскільки багато з них прагнуть знайти більш вигідні умови праці в інших країнах Європейського Союзу.

Раніше одне з соціальних досліджень показало, що у Польщі знижується позитивне ставлення та підтримка біженців з України серед населення.

Related posts