У Вашингтоні активісти організували низку заходів, присвячених 1000 дням опору України.


Під Білим домом, а також перед Посольством України в США і російським "посольством воєнних злочинів" у Вашингтоні, розвивалися синьо-жовті прапори, і звучали заклики з вимогою зупинити війну та покарати агресора, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Як зазначила Дарина Максимова, представниця United Help Ukraine, вона брала участь в організації мітингу біля резиденції президента США, і вибір цього місця не був випадковим.

"Тут завжди багато людей. Ми апелюємо до американського народу, до політиків і простих людей із вдячністю за надану допомогу, а також проханням продовжувати підтримку України. На жаль, ми маємо просити більше й нагадувати, що Україна ще не перемогла, і ми продовжуємо боротися",- зазначила Дарина Максимова в коментарі Укрінформу.

Вона зазначила, що під Білим домом завжди можна побачити людей із плакатами та прапорами. "Ми з’являємося тут щодня, адже обіцяли залишатися до тих пір, поки Україна не здобуде перемогу," — підкреслила вона.

За її словами, один день війни - це забагато, а тисяча днів - незліченно. З усім тим, увага американців до агресії РФ проти України втрачається час від часу на тлі інших важливих подій в усьому світі.

"Таким чином, ми прагнемо підкреслити, що відбувається в нашій країні, а також донести до американських лідерів: цей конфлікт можна завершити швидше, якщо надати Україні всі необхідні ресурси," – зазначила Максимова.

Інший активіст організації United Help Ukraine, Ярослав Гетьман, поділився з Укрінформом, що акція під Білим домом слугує нагадуванням для адміністрації США: незалежно від того, чи це демократи, чи республіканці, у них завжди є ресурси для того, щоб вплинути на ситуацію в Україні.

"Основний посил усіх учасників цього мітингу полягає в тому, що кожен з нас має силу," - зазначив Гетьман. Він додав, що активісти діють як волонтери, надають фінансову підтримку та нагадують американським політикам про зобов'язання Сполучених Штатів допомагати Україні у випадку зовнішньої агресії.

"І в даний момент ця підтримка є для нас вкрай важливою," - підкреслив Гетьман.

Заступник посла України в США Денис Сеник також взяв участь у мітингах. Він висловив подяку від імені Посольства українським захисникам, які пожертвували найдорожчим задля оборони країни; представникам служб швидкого реагування, які щодня дістають людей з-під завалів; лікарям, які рятують життя в надзвичайно складних умовах. Український дипломат також подякував всім, хто допомагає Україні й українцям, які опинилися в умовах страшної війни.

У вівторок під будівлею Посольства України у Вашингтоні пройшов меморіальний захід, організований спільнотою US Ukrainian Activists (USUA).

"На цьому заході ми відзначаємо пам'ять загиблих - як військових, так і невинних жертв війни, яка триває в Україні вже понад десятиліття. Крім того, наша акція присвячена 1000 дням з моменту повномасштабного вторгнення Росії," - підкреслила президентка USUA Надія Шапоринська в коментарі для агентства.

Учасники заходу виставили плакати, що нагадують про агресію Кремля, запалили свічки та вшанували пам’ять загиблих, дотримуючись хвилини мовчання.

Після цього вони направилися на акцію протесту до російського посольства у Вашингтоні.

"Ми завжди виступаємо перед "посольством воєнних злочинів" з вимогою до росіян припинити геноцидну війну проти України, воєнні злочини, викрадення українських дітей, а також зупинити військову агресію та вивести їхні війська з України", - зазначила Шапоринська.

Учасники протесту звернулися до представників країни-агресора через мегафон, нагадуючи їм про українські міста, які постраждали від російських атак. Окрім цього, організатори акції провели світлове шоу, проекціюючи на стіни посольства інформацію про війну, яку Росія веде проти України.

Як зазначав Укрінформ, у вівторок по всьому світу проходили пам'ятні заходи та мітинги, присвячені тисячі днів спротиву українського народу масштабній агресії з боку Росії.

Related posts