У Вашингтоні відзначили 91-шу річницю Голодомору — трагедії, що стала геноцидом для українського народу.


Росія чинила масові вбивства в Україні під час Голодомору в 1932-33 роках та продовжує робити це зараз. Утім міжнародна спільнота, яка дедалі більше дізнається про людожерську історію Кремля, продовжує докладати зусиль, аби Україна могла захиститися й стати частиною Західного світу.

Цю тему обговорювали під час церемонії вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду, яка відбулася в п'ятницю в центрі Вашингтона, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Дійсний президент УККА та голова Крайового комітету США, відповідального за визнання Голодомору як геноциду, Михайло Савків можна переписати як "Михайло Сава" або "М. Савків". Якщо потрібно створити унікальний варіант, можна використати інші варіації, наприклад, "Михайло С." або "Микола Савків"., на заході, що проходив біля пам'ятника жертвам Голодомору, зазначив, що політичні стратегічні рішення Кремля щодо України залишаються незмінними. "Те, що сталося понад 90 років тому, і те, що ми спостерігаємо сьогодні, особливо в останні тисячу днів, є геноцидом", – підкреслив Савків у своїх коментарях для Укрінформу.

Він акцентував, що українська спільнота в США активно діє на різних фронтах, щоб злочини, скоєні росіянами в Україні, як у минулому, так і в теперішньому, були визнані американським урядом геноцидом. Зараз, за його інформацією, більше 30 штатів та багато великих міст країни офіційно прийняли подібні резолюції на своїх рівнях.

"І звісно, ми докладаємо всіх наших зусиль, щоби й Білий дім визнав це геноцидом",- підкреслив Савків.

Михайло Савків можна переписати як "Михайло Сава" або "М. Савків". Якщо потрібно створити унікальний варіант, можна використати інші варіації, наприклад, "Михайло С." або "Микола Савків".

У цьому контексті він підкреслив, що в листопаді в США відзначався місяць пам'яті про Голодомор, і пам'ятні заходи проходили майже в усіх куточках Сполучених Штатів, де проживає українська діаспора.

Посол України в США Оксана Маркарова наголосила, що український народ продовжує страждати від наслідків політики Москви.

Оксана Маркарова

"Сьогодні ми відзначаємо 1003-й день повномасштабного конфлікту, а також 3928-й день війни, розв'язаної Росією у 2014 році. Те, що ми спостерігаємо зараз, не є для нас чимось незнайомим – подібні випробування ми вже пережили у 1932-33 роках", - підкреслила посол.

Вона підкреслила, що зараз дуже важливо "залишатися разом", щоби не дозволити росіянам захопити Україну та знищити українське, а потім приховати свої злочини.

"Ми не заспокоїмося, поки не переможемо й не відновимо справедливість, цілісність, і поки ми не зможемо, як майбутній член Європейського Союзу й НАТО, майбутній член європейської сім'ї націй, процвітати й допомагати розв'язанню багатьох глобальних проблем",- наголосила Маркарова.

Помічник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Джеймс О'Брайен також відзначив пам'ять жертв Голодомору, підкресливши, що США продовжують активно підтримувати Україну.

Джеймс О'Брайен

"Сполучені Штати та понад 50 інших країн докладають зусиль, щоби Україна мала все необхідне для того, аби захиститися, і щоби її народ мав можливість сам визначати власне майбутнє у своєму прагненні бути частиною Європейської спільноти.

Він також підкреслив, що поточна адміністрація США активно займається питанням передачі Україні всіх залишків великого пакету допомоги, затвердженого в квітні, до закінчення свого терміну в січні наступного року.

Представник Державного департаменту США підкреслив, що Голодомор 1932-1933 років є актом масового вбивства, і усвідомлення цього факту у світовій спільноті поступово збільшується.

"Це була спроба стерти Україну з лиця землі, і сьогодні ми бачимо ще одну таку ж спробу, проти якої виступає адміністрація Байдена й народ Сполучених Штатів", - заявив представник адміністрації.

Під час церемонії вшанування пам'яті взяли участь представники Української громади в США, дипломати, акредитовані в Вашингтоні, представники американської влади, духовенства, журналісти, а також американці й представники інших націй, які підтримують Україну.

Згідно з інформацією Укрінформ, в Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів у суботу, 23 листопада. Цей день пам’яті відзначається щорічно в четверту суботу листопада відповідно до указів Президента, виданих у 1998 і 2007 роках. За традицією, українці в цей день запалюють свічки у своїх домівках, щоб вшанувати тих, хто загинув від штучного голоду.

Related posts