Юсов повідомив, що українські безпілотники здатні вражати цілі на відстані до 2000 кілометрів.


Цю інформацію озвучив Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, у своєму інтерв'ю для "Новини.LIVE", як повідомляє РБК-Україна.

Відповідаючи на запитання ведучої про відеоматеріали, пов'язані з безпілотниками в Мурманській області, де розташований аеродром "Оленья", а також про атаки безпілотних летальних апаратів на інші важливі військові аеродроми на території Росії, Юсов зауважив, що "розвідка цінує тишу", і наразі не всі операції можна детально обговорювати.

"Із того, що можна говорити, це вже не секрет, до 2 тисяч кілометрів українські далекобійні безпілотні літальні апарати вже можуть гіпотетично працювати", - сказав представник військової розвідки.

Юсов зазначив, що в переважній більшості ситуацій "ми не підтверджуємо і не спростовуємо інформацію, адже немає офіційних коментарів, коли щось вибухає на території Росії".

"Можу лише зазначити, що вибухи там не відбуваються випадково," - висловився він.

Представник ГУР підкреслив, що "події відбуваються" виключно на об'єктах, пов'язаних із військово-промисловим комплексом, а також з окупаційними військами агресора. Це стосується місць, які займаються фінансуванням або забезпеченням військової, логістичної та оборонної діяльності ворожих сил.

"На відміну від дій агресора, ми спостерігаємо за безперервними масштабними атаками на цивільні об'єкти в Україні. Це фактично є військовими злочинами, про які обговорює весь світ. В той час як інциденти в Росії стосуються виключно військових цілей та інфраструктури," - підкреслив Юсов.

Нагадуємо, що в Україні активно ведеться робота над створенням і вдосконаленням різних видів безпілотних авіаційних систем, включаючи нові моделі дронів, зокрема з великим радіусом дії.

У липні президент Володимир Зеленський оголосив про намір України розширити виробництво безпілотних літальних апаратів дальньої дії.

Раніше РБК-Україна писало, що нещодавно вітчизняний безпілотний авіаційний комплекс "Щедрик" офіційно допустили до постачання в підрозділи ЗСУ.

Крім того, нещодавно стало відомо, що в Україні успішно завершилися тестування безпілотників, оснащених оптоволоконними системами зв'язку.

Нагадаємо, що 20 грудня Кабінет Міністрів України прийняв постанову "Деякі питання здійснення оборонних закупівель у часі воєнного стану". У документі затверджено список пріоритетних моделей ракет, безпілотників та роботизованих систем. Варто зазначити, що ця постанова вводить новий термін — "Зброя перемоги".

В середині грудня командувач Сил безпілотних систем ЗСУ полковник Вадим Сухаревський розповів, що в Україні також розвивається проект дрона-"матки".

Related posts