Сьогодні в Україні відзначають Різдво.
Як передає Укрінформ, це одне з найбільших і найурочистіших християнських свят, встановлене на згадку про народження Ісуса Христа у Вифлеємі. Різдво Христове - державне свято у понад 100 країнах.
Згідно з біблійними текстами, Діва Марія в родах Ісуса Христа, якому було призначено стати Спасителем, під час перепису населення у Вифлеємі. Через переповненість міста їй та Йосифу не вдалося знайти вільне приміщення, тому вони знайшли притулок у хліві, де були тварини. У момент народження Спасителя на небі засяяла знаменита Вифлеємська зірка, яка вказала шлях мудрецям, які принесли свої дари новонародженому Ісусу. Щороку, на згадку про цей важливий день, християни збираються на святкові служби.
Напередодні Різдва християн Святвечір - завершальний день різдвяного посту. За традицією, піст завершується з появою на небі першої вечірньої зорі. На святковому столі ставлять воскову свічку, яку не гасять весь вечір. На стіл подають 12 страв, які кожен має скуштувати. Головною стравою Святвечора є кутя.
У Святвечір звичайно збираються в родинному колі для коляди. Різдвяний ранок розпочинається з обміну привітаннями: один говорить "Христос народився!", а у відповідь лунає: "Славімо Його!".
Цього року в Україні вдруге офіційно святкують Різдво 25 грудня. Православна церква України та Українська греко-католицька церква 1 вересня 2023 року перейшли на новоюліанський календар. Тож тепер більшість церковних дат відзначаються на 13 днів раніше.
Більшість православних церков, зокрема Константинопольський патріархат, користуються новоюліанським календарем.
У той же час, деякі українці продовжать святкувати Різдво за юліанським календарем 7 січня. Цей календар використовується також Російською, Сербською, Грузинською та Єрусалимською православними церквами.
Як було зазначено раніше, у липні торік Верховна Рада ухвалила закон, що змінює дати державних свят. Відтепер 7 січня, коли святкується Різдво за юліанським календарем, більше не вважається святковим та неробочим днем. Натомість, новою офіційною датою для святкування Різдва стало 25 грудня.