Вдень все гаразд, але вночі ви відчуваєте задуху: чому кашель посилюється в темряві?
Багато людей помічають, що прояви нежитю, а також дискомфорт у м'язах і горлі стають більш вираженими саме ввечері, після заходу сонця і перед сном.
Дослідники нарешті прояснили, чому це трапляється. Виявляється, все пов'язано з циркадними ритмами нашого організму, які виконують роль внутрішнього біологічного годинника.
Практично кожен орган активується на максимум в конкретні години доби. Наприклад, коли настає вечір і тіло готується до відпочинку, мозок зменшує виробництво гормонів стресу та сповільнює травлення.
У той же час активізуються імунні клітини, що борються з вірусами та бактеріями. Ця "битва" викликає запалення, що є природною реакцією організму на небезпеку. Саме тому й посилюються симптоми застуди.
Увечері також спостерігається зниження рівня гормонів, які відповідають за зменшення запальних процесів, таких як кортизол.
Іншим аспектом є те, що в горизонтальному положенні слиз зосереджується в горлі, що призводить до посилення кашлю. Крім того, відсутність будь-яких відволікаючих чинників примушує зосередитися на цих дискомфортних відчуттях.
Щоб покращити самопочуття, медики рекомендують:
Нагадуємо, що всього 2-3 плода можуть викликати болі, задуху або алергічні реакції. Будьте обережні з мандаринами!
Раніше ми повідомляли про погіршення здоров'я через вітамін D: як уникнути наслідків.
Також стало відомо, що кашель, який не дає спати: коли настав час звертатися до лікаря. Лікар-пульмонолог розповіла, як розпізнати хворобу.