Війна здатна призвести до катастрофічного стану економіки Росії, - ISW.


Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на доповідь Інституту вивчення війни (ISW).

У звіті посилаються на публікацію газети The Washington Post, яка у неділю повідомила, що російська економіка "перебуває під загрозою перегріву". За даними видання, надмірно високі військові витрати Росії стимулювали економічне зростання таким чином, що змусили російські компанії штучно підвищувати зарплати для задоволення попиту на робочу силу, залишаючись конкурентоспроможними на тлі високих зарплат російських військових.

The Washington Post також процитувало голову Центрального банку Росії Ельвіру Набіулліну, яка у липні 2024 року попередила, що робоча сила та виробничі потужності Росії "майже вичерпані".

Видання також підкреслило, що приватні компанії в Росії намагаються підтримувати конкурентоспроможність зарплат військовослужбовців, що призводить до того, що вони все частіше пропонують оклади, які значно перевищують середні показники по галузі.

Нещодавно в ISW повідомили, що регіональні влади Росії значно підвищили одноразові бонуси для військовослужбовців-контрактників при укладенні договорів. Це рішення спрямоване на підтримку темпів розгортання збройних сил, які становлять приблизно 30 тисяч нових військових щомісяця. Цей факт свідчить про те, що Росія не має безмежного резерву робочої сили і змушена враховувати зростаючі фінансові та соціальні витрати, пов'язані з відшкодуванням втрат на фронті через різні механізми мобілізації своїх збройних сил.

Вашингтон Пост також підкреслює, що сувора міграційна політика Росії, особливо після атаки на торговий центр "Крокус Сіті Холл" у березні 2024 року, ще більше вичерпала трудові ресурси країни та загострила економічні суперечності. Це стало особливо очевидним, оскільки трудові мігранти все частіше почали сприймати Росію як недружнє та малопривабливе місце для пошуку роботи.

У звіті ISW детально обговорюється спроба Путіна знайти баланс між інтересами свого провоєнного ультранаціоналістичного електорату, який має виражені антимігрантські погляди, та нагальною потребою залучати трудові ресурси мігрантів як в економіці, так і в армії.

"Путін, вірогідно, розуміє, що оголошення нової хвилі часткової мобілізації або впровадження загальної мобілізації обернеться надто великими витратами для його режиму. Тому він звернувся до тактики криптомобілізації, яка, здається, все більше навантажує російську економіку в умовах війни", - підкреслюють фахівці Інституту вивчення війни.

Аналітики ISW також переконані, що нещодавня поява північнокорейських військ на території Росії та повідомлення про їхнє розгортання у зоні бойових дій в Курській області ще раз свідчать про те, що вся путінська система генерування сили є дуже крихкою.

У звіті передбачають збільшення витрат на ведення війни, оскільки Росія продовжує витрачати як людські, так і матеріальні ресурси на фронтових ділянках. Водночас підкреслюється, що "ресурси Росії мають свої межі, і Путін не в змозі безкінечно ігнорувати ці витрати".

Відповідно до звіту ISW, російська економіка підійде до критичної межі, що призведе до значних втрат для суспільства в Росії. Це обставина може змусити Путіна ухвалити ключові рішення щодо забезпечення ресурсами для війни або адаптувати стратегію ведення бойових дій, аби зберегти стабільність свого режиму.

Related posts