Війна може завершитися швидко лише в тому випадку, якщо ми зазнаємо поразки, — зазначив Казарін.


Наразі спостерігається активний наступ українських військ, що виключає можливість запиту на заморожування бойових дій.

Завершення війни в Україні може мати різноманітні наслідки, які будуть визначатися умовами, за яких цей конфлікт закінчиться.

Таку точку зору висловив журналіст, публіцист та військовослужбовець Збройних Сил України Павло Казарін.

"Кінець війни може стати як тріумфом, так і катастрофою для України. Все впирається в умови, на яких вона завершиться. Якби українська армія щодня звільняла кілька населених пунктів, навряд чи в нашій країні був би запит на заморожування бойових дій. А тому є сумніви, що Кремль у розпал свого наступу готовий розпочинати переговори з Києвом про хай там що, крім нашої капітуляції."

За його словами, на кінець третього року повномасштабної війни в Україні сформувалися дві окремі реальності, які не перетинаються. На лінії фронту армія тримає периметр, де тривають бойові дії. Військовослужбовці ризикують своїм життям, стикаючись із розлукою, побутовими труднощами та високими ставками на помилку. Водночас для більшості населення війна перестала бути екзистенційною загрозою.

Казарін підкреслив, що український тил існує "в умовах війни". Незважаючи на небезпеки, такі як ракетні удари, ймовірність загибелі внаслідок війни нижча, ніж у дорожньо-транспортних пригодах. Війна стала фоновим елементом повсякденного життя: вона присутня, але не заважає звичайним справам. Таким чином, єдиним помітним порушенням звичного ритму для цивільних є візит до територіального центру комплектування.

Він поділився, що з моменту початку вторгнення уряд в Україні вирішив виконувати роль «заспокійливого», запевняючи людей у швидкому закінченні війни та подаючи її як незначну випадковість, що невдовзі буде виправлена. На думку Казаріна, така стратегія призвела до байдужості населення щодо справжніх наслідків конфлікту.

Військовослужбовець поділився своїми спостереженнями, зазначаючи, що люди стали ігнорувати війну, сприймаючи патрулі ТЦК як незначні випадковості, в той час як насправді сподіваються на економічні "ковчеги". Він акцентував увагу на тому, що уряд вважає свої комунікації сильною стороною, але допустився серйозних помилок, представляючи війну як явище, що має тимчасовий характер. Як наслідок, військові, які закликають до активних дій, залишаються непоміченими, а їх прогнози не отримують належної уваги.

Казарін підкреслив, що Росія ясно окреслила свої цілі, перенаправляючи країну на військовий шлях і пристосовуючи економіку до тривалого конфлікту, намагаючись, щоб українці не розглядали війну в термінах "або ми, або вони".

Нагадаємо, юристи розповідали, який алгоритм вручення повісток поштою, та як це відбуваються по закону.

Related posts