Ворог розширив свої позиції в Курській області, неподалік Торецька та Курахового: дані від ISW.


Цю інформацію повідомляє РБК-Україна, посилаючись на доповідь американського Інституту дослідження війни (ISW).

Російські війська нещодавно просунулися на південний схід від Коренево у Курській області під час багатохвильової механізованої атаки розміром у батальйон.

Геолокаційні знімки, оприлюднені 11 листопада, демонструють, що російські війська зробили прогрес у своїй механізованій атаці на південний схід від Новоіванівки, яка розташована на південний схід від Коренево.

Одна з українських підрозділів, що протистояла російському механізованому наступу, повідомила про те, що війська РФ здійснили атаку, використавши 29 одиниць бронетехніки у п'яти хвилях. У відповідь Збройні Сили України знищили 18 з цих 29 ворожих машин.

Додаткові геолокаційні знімки з 11 і 12 листопада свідчать про те, що російські війська здійснили просування в межах та на північний захід від Плехово, а також на південний захід від Погребків.

Російські "воєнкори" стверджували, що путінські війська також нещодавно просунулися поблизу Дар'їно (на південний схід від Коренево) і нібито відтіснили ЗСУ з позицій біля Мар'ївки (на північ від Суджі), але в ISW не знайшли підтвердження.

Російські інфлюенсери повідомляли, що українські військові, нібито, провели невдалу атаку з використанням броньованої техніки в районі Крем'яного.

Бої відбувалися поблизу Дар'їно, Миколаєво-Дар'їно, Новоіванівки, Леонідово, Орловки та Малої Локні.

Губернатор Бєлгородщини В'ячеслав Гладков 12 листопада повідомив, що безпілотник з України атакував нафтобазу в районі Старого Оскола, що призвело до загоряння нафтоцистерни. За словами російського чиновника, пожежу вдалося швидко ліквідувати.

11 та 12 листопада в українських і російських розвідках повідомили, що нещодавно невідомі знищили вертоліт РФ, оснащений системами радіоелектронної боротьби (РЕБ), у Московській області.

11 листопада Головне управління розвідки Міністерства оборони України оголосило, що в ніч з 9 на 10 листопада на аеродромі "Клін 5" у Московській області було здійснено підпал російського вертольота Мі-24 невідомими особами.

В ГУР зазначили, що вертоліт є власністю російської 92-ї ескадрильї 344-го центру бойового використання та підготовки (ВКС РФ).

11 листопада ФСБ Росії оголосила, що, як стверджують, їм вдалося запобігти спробі ГУР викрасти гелікоптер. Проте 12 листопада прес-секретар ГУР Андрій Юсов спростував цю інформацію, охарактеризувавши російські заяви як "інформаційну операцію".

11 і 12 листопада російські війська здійснювали наступальні операції в околицях Вовчанська Харківської області, проте не змогли досягти жодних значних успіхів.

12 листопада російський військовий кореспондент повідомив про активні бойові дії поблизу дачного комплексу Липці.

Заступник командира українського батальйону, який діяв на Харківському напрямку, 11 листопада заявив, що ситуація в районі Липців і Глибокого залишається стабільною.

12 листопада російські війська зберігали активність на напрямку Куп'янськ - Сватове - Кремінна, проте не змогли досягти жодних успіхів у просуванні.

12 листопада російські медіа повідомили, що війська РФ встановили свої позиції на периферії Тернів, розташованих на північний захід від Кремінної, і здійснили просування до центральної частини населеного пункту. Однак аналітики ISW не виявили підтверджуючих даних щодо цієї інформації.

Представник бригади Збройних Сил України, що працює в Лиманському секторі, повідомив, що російські війська обережно витрачають свою техніку, зазвичай застосовуючи її раз на два тижні. Основну частину атак у цьому районі вони здійснюють за допомогою піхоти.

Згідно з інформацією, російські військові сили продовжували наступальні дії в районах Кіндрашівки, Колісниківки, Кругляківки, Загризового, а також у напрямку Лозової, неподалік Греківки та Новомихайлівки. Наступ відбувався також у напрямку Новоплатонівки, поруч з Невським і Тернів, а також біля Торського та Серебрянки 11 і 12 листопада.

11 та 12 листопада російські війська продовжували атакувати на південний схід від Сіверська в зоні Виїмки, проте їм не вдалося досягти жодних успіхів.

Російський "воєнкор" стверджував, що путінські війська начебто відбили кілька українських контратак у східній частині Білогорівки (на північний схід від Сіверська).

12 листопада підрозділи Російської Федерації продовжили свої наступальні операції в околицях Часового Яру, однак не змогли досягти жодних успіхів у наступі.

Російський блогер знову висловив думку, що військові сили РФ просуваються в районі Ступочок, розташованих на південь від Часового Яру. Проте аналітики ISW зазначають, що наразі є лише геолокаційні дані, які свідчать про те, що окупанти перебувають приблизно за 2,5 км від цього населеного пункту.

11 та 12 листопада війська Росії здійснили напад поблизу Часового Яру.

Війська РФ нещодавно просунулися в межах Торецька. Геолокаційні кадри, опубліковані 10 і 11 листопада, показують, що окупанти просунулися вулицею Дзержинського у східній частині Торецька та вулицею Дружби в центрі міста.

Російський військовий кореспондент заявив, що російські військові змогли досягти більш глибоких позицій у центрі Торецька, ніж це відображено на геолокаційних даних зйомок.

11 та 12 листопада російські війська здійснювали наступ у безпосередній близькості до Торецька, а також в околицях Щербинівки.

Згідно з інформацією, 12 листопада російські війська досягли певних успіхів у Покровському напрямку, проте жодних офіційно підтверджених змін на фронті не зафіксовано.

Російські блогери повідомляли, що війська Путіна здійснили просування в південній частині Петрівки, на північний схід від Юрівки, а також на 3 км на південь від Новоолексіївки. Проте аналітики ISW не виявили жодних підтверджень цим заявам.

Війська Російської Федерації здійснювали наступальні дії поблизу населених пунктів Промінь та Миролюбівка, а також в околицях Лисівки, Селидового, Григорівки, Крутого Яру, Пустинки, а також в районах Петрівки та Новоолексіївки, орієнтуючи свої зусилля на Українку 11 і 12 листопада.

Російське інформаційне джерело ISW повідомило, що Збройні сили України, за їхніми даними, нібито безрезультатно здійснили контратаку в районі між Сухим Яром і Крутим Яром.

Представник української бригади, що активно діє в Покровському напрямку, 11 листопада зазначив, що вогневі удари артилерії ЗСУ та атаки безпілотників змушують ворога зменшувати кількість техніки під час наступальних дій. Піхота супротивника, за його словами, в основному пересувається пішки, формуючи невеликі групи.

За інформацією, 12 листопада російські війська зробили певні кроки в напрямку адміністративного кордону між Донецькою та Запорізькою областями, однак офіційно зафіксованих змін на фронті не спостерігалося.

Російські "воєнкори" повідомили про те, що війська Путіна взяли під контроль Рівнопіль і Макарівку, а також здійснили просування на південний захід від Новодарівки. Проте деякі блогери висловили сумніви, вважаючи, що інформація про захоплення Рівнополя та Новодарівки з боку російських сил є передчасною.

11 та 12 листопада російські сили здійснювали наступальні операції в районах Макарівки, Новодарівки та Рівнополя.

Російський "воєнкор" стверджував, що війська РФ атакують поблизу Рівнополя, Новодарівки та Гуляйполя, щоб не дати ЗСУ передислокуватися в напрямку Курахового.

Прес-секретар Таврійського угруповання військ Збройних сил України, полковник Владислав Волошин, 12 листопада повідомив, що ворог здійснює активний наступ у напрямку Времівки, використовуючи піхоту під прикриттям вогневої підтримки та бронетехніки.

11 та 12 листопада російські інформаційні джерела повідомили про те, що війська РФ здійснили просування на південний схід від Гуляйполя в напрямку Марфополя. Проте аналітики ISW не змогли знайти візуальних доказів, що підтверджують цю інформацію.

11 та 12 листопада російські загарбники продовжували свою атаку на західній частині Запорізької області, зокрема на північ від Роботиного, неподалік від Новоандріївки.

Окупант Володимир Рогов, який займає посаду "чиновника" в Запорізькій області, 11 та 12 листопада висловив думку про те, що Збройні Сили України нібито планують атакувати дамбу у Василівці, щоб уповільнити можливий наступ російських військ у бік Запоріжжя. Проте аналітики ISW зазначили, що інші джерела не підтверджують цієї інформації.

11 та 12 листопада на Дніпровському напрямку у східній частині Херсонської області відбувалися позиційні зіткнення, проте не було зафіксовано жодних змін у фронтових позиціях.

Нагадаємо, що у вечірньому зведенні Генерального штабу Збройних сил України 12 листопада повідомили, що з самого ранку на лінії фронту відбулося 156 бойових зіткнень.

У Силах оборони України також повідомили, що на Покровському напрямку спостерігається значна активність бойових дій, і за добу втрати російських військових становили 445 осіб.

Related posts