Які атаки планує Росія проти України: супротивник зібрав більше тисячі ракет.


Росія зібрала достатню кількість ракет для проведення не менше ніж семи масштабних атак.

У ніч проти 28 листопада Росія знову здійснила масштабний ракетно-дроновий напад на Україну. Повітряні сили Збройних сил України повідомили, що армія РФ запустила 91 ракету різних моделей та 97 дронів "Шахед".

Противник знову активізував напади на енергетичні об'єкти, встановивши цього тижня новий рекорд за кількістю одночасно використаних "Шахедів" у нападі. Загалом, з початку тижня, було запущено 519 дронів по українських містах.

Яку кількість ракет має Росія та з якою регулярністю вона може здійснювати масовані атаки? Які заходи можна вжити для протидії великій кількості безпілотників, і чи вплине сніг та низькі температури на їх ефективність? Всі деталі читайте у статті на ТСН.ua.

У російської армії сьогодні накопичено понад 1000 ракет різних типів. Про це у коментарі сайту ТСН.ua розповів льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт Роман Світан.

"Кожного типу ракет у них налічується понад сто одиниць, зокрема "Іскандери", Х-101, Х-555 та "Калібри". Власне, на сьогодні у них є можливість здійснити десятки ракетних ударів, використовуючи близько ста ракет в кожному з них. Звісно, частина із цього є недоторканим запасом, який, ймовірно, не буде задіяний. Проте для сім-восьми атак у них точно вистачить ракет," -- зазначає Світан.

На думку фахівця, холодні зимові умови, зокрема сильні морози, які призводять до обледеніння, мають негативний вплив на всі види літальних апаратів, зокрема на "Шахеди".

"Наразі фронти активно змінюються, і це стає серйозною проблемою для росіян. Проте вони продовжують масово застосовувати дрони. Цього тижня вперше було одночасно запущено близько 200 "Шахедів". Значна частина з них, якщо не більше половини, виявилися дезорієнтованими, але деякі все ж досягли західних кордонів України," -- зазначив Світан.

Куди можуть дістати "Шахеди", залежить від точки пуску, каже військовий експерт. Втім, за рахунок їхньої дальності -- близько 1500 кілометрів, вони можуть "накрити" всю Україну.

Однак, під час попередньої атаки було знищено 72 "Шахеди", а 90 з них втратили свою позицію. Це свідчить про вплив радіоелектронної боротьби чи їхнє переміщення на північ. "Коли вони піддаються впливу РЕБ, то повертаються на нуль градусів і прямують на північ – до Білорусі або Росії", – зазначає Світан.

За його словами, російська армія однозначно буде продовжувати використовувати дрони під час атак. Ба більше, їхня кількість може ще збільшуватися.

"Вони здатні задіяти близько ста "Шахедів" у бойових операціях, а також приблизно стільки ж дронів-караедів. Російські війська можуть запускати до 200 БПЛА щоденно. Отже, ця загроза залишається актуальною. Ми повинні знайти нові способи для реагування на неї", - зазначає Світан.

Фахівець у військовій сфері підкреслює, що наразі важливо створювати мобільні підрозділи та зміцнювати оборону прикордонних регіонів, аби зупиняти "Шахеди" на етапі їхнього входження в український простір.

"Не слід дозволяти ворогу проникати в наші повітряні простори; необхідно перехоплювати їх на вході за допомогою мобільних груп або зенітно-ракетних комплексів. Далі потрібно формувати протиповітряну оборону, використовуючи авіацію в секторному форматі, а також зенітно-ракетні системи на об'єктовому рівні," -- зазначає Світан.

За словами Романа Світана, одна з причин, чому "Шахеди" не збивають в прикордонних областях, а вони долітають до Києва -- це збільшення їхньої кількості під час атак.

"Причому ледве не на порядок. Було 10-15, а вже 150-200. В 10 разів практично збільшилася загальна кількість безпілотників. Треба збільшувати приблизно також кількість мобільних груп. Або один з механізмів, щоб збільшити щільність оборони -- всі мобільні групи треба збирати з України і розвертати вздовж лінії кордону, вздовж лінії фронту. Варіантів інших немає. І це новий виклик для нашої системи ППО", -- каже військовий експерт.

Проте, за його твердженнями, існує ще один спосіб протидії ворожим безпілотникам.

Це літаки легкого класу. Рекомендується придбати, окрім винищувачів, легкі штурмовики на кшталт Embraer Super Tucano. Вони відрізняються низькими витратами на експлуатацію: година польоту обійдеться приблизно в 500 доларів, тоді як за польот F-16 доведеться заплатити щонайменше 5 тисяч доларів. Цей штурмовик може перебувати в повітрі кілька годин, оснащений двома кулеметами та нічним прицілом. На борту літака працюють два пілоти. Якщо б ми змогли закупити кілька десятків таких літаків, це суттєво поліпшило б ситуацію з "Шахедами". Це не мобільна група, яка пересувається на "дирчиках", а літаки, що можуть літати зі швидкістю до 500 км на годину. Це було б значно ефективніше. Поки не вирішиться питання з придбанням літаків, найкращим варіантом буде розгорнути всі мобільні групи вздовж кордону та лінії фронту, -- зазначає Світан.

Основна задача "Шахедів" -- це засушування нашої системи ПВО. Дронам треба взяти на себе удари ракет, яких не так багато. Тобто росіяни намагаються змусити нас "працювати" по дронам.

"Чому основні удари спрямовуються на Київ? Причина в тому, що саме в Києві зосереджено найбільше систем протиповітряної оборони. Вони намагаються зосередити ракети з усієї України в одному зенітно-ракетному комплексі. Ворог обрав стратегічну точку, де зосереджено максимальну кількість ППО, щоб випробувати її ефективність. Це їхня мета, адже вартість ракети значно перевищує ціну "Шахеда", не кажучи вже про імітаційні цілі", -- зазначає Світан.

Нагадаємо, що 28 листопада російські військові здійснили масштабну ракетно-дронову атаку на територію України. Унаслідок цього під обстріл потрапили енергетичні об'єкти. В різних регіонах країни лунали вибухи, діяла система протиповітряної оборони, і були зафіксовані випадки "прильотів".

Related posts