"Якщо уникати крадіжок, гроші можуть бути доступні". Чи зможе Київський авіаційний інститут позбутися негативної спадщини НАУ і стати осередком розвитку в сфері оборонних технологій?


Київський авіаційний інститут, раніше відомий як Національний авіаційний університет, нині проходить через значні перетворення. Чи зможе нове керівництво трансформувати цей заклад вищої освіти, який має проблеми з репутацією?

До порятунку інституту, що роками згадувався лише у контексті майнових і корупційних скандалів, окрім держави приєднався бізнес. Успішні науковці та ключові експерти у своїх напрямках -- хто грошима, а хто й погодився піти працювати у НАУ задля впровадження змін зсередини.

Згідно з концепцією трансформації, цей університет націлений стати першим закладом в країні, що спеціалізується на оборонних технологіях. Це передбачає, що навчальний заклад надає особливу увагу таким професіям, як інженери та оператори безпілотних літальних апаратів, фахівці в галузі кібербезпеки та штучного інтелекту, а також біоінженери.

Про це розповіла NV Бізнес Ксенія Семенова, в.о. ректора КАІ.

Новий менеджмент університету обіцяє здійснити значні трансформації. Це не лише зміна підходів до освітнього процесу, а також очищення від корупційних елементів, відновлення іміджу закладу, реконструкція будівель університету, зміна форми власності та багато інших ініціатив.

Що трапилося з Національним авіаційним університетом?

Авіаційний університет протягом тривалого часу страждає від не найкращої репутації в суспільстві. Це, у свою чергу, позначається на ставленні абітурієнтів до НАУ. У минулому році середній бал вступників становив 151 (максимально можливий бал — 200), а цього року він впав до 149. Найбільший факультет, факультет комп'ютерних наук та технологій (ФКНТ), показав середній бал 151, що також є зниженням з 153 у 2023 році.

У квітні 2024 університет вперше очолила жінка -- Ксенія Семенова, випускниця та викладачка НАУ, а також депутатка Київської міської ради від партії "Слуга народу".

Related posts