ЗМІ повідомляють, що Румунія та Україна обговорюють можливість спільного виробництва безпілотників.

Міністерство оборони Румунії розпочинає переговори з Україною щодо спільного виробництва безпілотних літальних апаратів, які, в свою чергу, можуть бути експортовані до інших європейських країн.
Про це з посиланням на свою інформацію повідомляє Digi24, пише "Європейська правда".
Під час прес-конференції представники Міністерства оборони Румунії підтвердили, що країна розпочинає переговори з Україною щодо спільного виробництва безпілотних літальних апаратів.
Заплановано обговорення потенційної угоди під час зустрічі міністрів оборони.
Основна ідея полягає в тому, що українські виробники запропонують технології, які були розроблені в умовах реальних бойових дій, тоді як Румунія фінансуватиме виготовлення компонентів. Місце можливого виробництва поки що не обране, але, ймовірно, це буде місто Брашов.
Виготовлені БПЛА надійдуть на озброєння румунської армії, а частина будуть експортуватися до зацікавлених європейських країн.
Однак, за інформацією журналістів, в румунському бюджеті наразі не залишилося вільних коштів для швидкого старту таких інвестицій. Таким чином, найімовірніше, що реалізація можливого контракту почнеться лише в 2026 році, коли буде затверджено новий оборонний бюджет.
Нещодавно президент України Володимир Зеленський оголосив про укладення великої угоди щодо співпраці з американськими компаніями у сфері виробництва безпілотних літальних апаратів різних категорій.
Нагадаємо, у квітні Латвія, яка є співголовою так званої "коаліції дронів" у рамках Контактної групи з оборони України разом з Британією, повідомила про відправлення Україні 1500 безпілотників.
Тоді ж анонсували, що до кінця першого півріччя Україні мають передати 12 тисяч апаратів від двох латвійських компаній.
Німецька фірма вже відправила Україні близько 2000 дронів-камікадзе, оснащених штучним інтелектом. Крім того, існує інформація про спільну ініціативу між Україною та Німеччиною, що стосується розробки дронів-перехоплювачів.