Чому наше самопочуття покращується біля моря: наукові дослідження та факти.


Причини, чому людина відчуває себе значно краще як фізично, так і психічно в присутності моря, розкриває РБК-Україна (проект Styler), посилаючись на матеріали The Conversation.

Біля моря ми часто відчуваємо захоплення або подив, відчуття щастя, безмежності, свободи, мізерності перед обличчям чогось величезного.

Можливо, причина криється в тому, що наше тіло на 70% складається з води, або ж у величезних просторах океану, які відкривають перед нами нові горизонти і нагадують про нашу єдність із чимось значно більшим.

Такий діапазон почуттів, який називають "благоговінням", ретельно вивчався психологами та науковцями. Перебування поблизу природних водойм, особливо моря, приносить користь для здоров'я і цей ефект отримав назву "блакитне здоров'я".

За словами дослідників, перебування поблизу води часто означає, що ми займаємося більше фізичною активністю, тоді як природне оточення також має відновлюючий вплив на наше психічне благополуччя та соціальне життя. Тобто, це має переваги для психічного здоров'я.

Крім цього, блакитні зони здатні сприяти підвищенню якості навколишнього середовища, що, в свою чергу, надає позитивний вплив на здоров'я людей.

Життя на планеті розпочалося в безкрайніх океанах, і, окрім того, що моря є ключовим джерелом поживних речовин та ресурсів, вони також являють собою нашу біологічну колиску.

Наш піт і сльози схожі на солоний склад моря, і існує дивовижна схожість між тим, як діють елементи моря та наші тіла. У більш загальному застосуванні до природного середовища це має назву - біофілія.

Гіпотеза біофілії є одною з трьох основних теорій, які пояснюють потяг людини до моря. Дві інші - це теорії відновлення психофізіологічного стресу та теорія відновлення увагу. Усі три теорії не виключають одна одну, і всі сприяють відчуттю благополуччя, яке дає нам море.

Незалежно від того, чи це прогулянка уздовж пляжу, плавання на човні, занурення у води або спостереження за морським горизонтом і медитація поруч із ним, море відкриває можливість відволіктися від повсякденних турбот і відчути справжню свободу.

Це може сприяти нашому відкриттю того, що психологи визначають як "відновлення", що являє собою відчуття гармонії і добробуту, яке важко знайти в інших аспектах життя.

Це може стати ефективним засобом для зниження напруги та підвищення нашого емоційного стану. Взаємодія з природою дозволяє нам переосмислити свої проблеми, відновлюючи концентрацію і відволікаючи від щоденних турбот, які часто нас переповнюють.

Багато людей з обмеженими можливостями або травмами, які заважають їм ходити або легко пересуватися по суші, можуть купатися в морі. Це може запропонувати їм на мить закрити очі, подихати й, можливо, навіть відчути тілесну свободу чи автономію.

Таким чином, водні види спорту, особливо ті, що проводяться в морських умовах, можуть суттєво сприяти поліпшенню психологічного стану осіб з обмеженими можливостями. Човни, спортивне обладнання та різноманітні активності можуть бути модифіковані таким чином, щоб бути доступними для всіх, незалежно від рівня їхніх фізичних здібностей.

Це не тільки приносить фізичне та емоційне благополуччя, але й дозволяє людині, незалежно від її обмежень, відчути свободу та зв'язок, які може запропонувати море. Море належить кожному, і ми всі заслуговуємо відчувати його величезну трансформаційну силу.

Покращення імунної системи. Повітря біля моря містить йод та мінеральні елементи, що сприяють стимуляції імунних функцій організму.

Оздоровлення шкіри. Ванни в солоній воді сприяють очищенню шкіри та зменшують симптоми при деяких дерматологічних недугах, зокрема екземі.

Зниження стресу для тіла. Плавання у морі тренує м'язи, покращує кровообіг і сприяє розслабленню.

Зниження стресу. Звук хвиль виконує роль природного лікування, сприяючи зменшенню рівня кортизолу, який є гормоном стресу.

Підвищення настрою. Спілкування з морем сприяє виробництву серотоніну – гормону радості.

Підвищення рівня уваги. Проведення часу на узбережжі сприяє покращенню концентрації та загальному очищенню розуму від непотрібних думок.

Related posts