Чому не слід "скасовувати" закони: роз'яснення від Авраменка


Він вважає, що багатьом нашим депутатам довчити правила відмінювання слів, аби грамотніше висловлювати думки.

У своїй книзі "100 експрес-уроків української" Олександр Авраменко, мовознавець, доцент і заслужений працівник освіти України, розкриває причини, чому неможливо "скасувати" закони.

"Чому погані закони залишаються в силі? Ось чому... Погані закони повинні бути скасовані. Іменники та прикметники змінюються за відмінками. Відміняти також означає змінювати когось або щось", - підкреслив фахівець з мовознавства.

Він переконаний, що багатьом нашим народним обранцям слід ще раз ознайомитися з правилами відмінювання слів, щоб більш чітко та правильно формулювати свої думки. Авраменко також зазначив:

"А ще - вчасно скасовувати застарілі й суперечливі закони, аби відмінити (=змінити) життя в Україні на краще".

Відповідно до тлумачного словника, терміни "відміняти", "відмінювати" та "відмінити" означають змінювати щось або робити це інакшим способом.

Не всім відомо, як коректно вживати українські слова "ворожити" та "гадати". Олександр Авраменко у своїй книзі "100 експрес-уроків української" звертає на це увагу. Він акцентує, що дієслово "гадати" означає мати певні думки або власну точку зору.

"Слова 'вважати' і 'гадати' є синонімами. Тому можна коректно висловитися: 'я вважаю' або 'я гадаю', - зазначив він."

Вчитель акцентував увагу на тому, що в українській мові неправильно використовувати слово "гадати" для позначення містичних практик, які нібито допомагають передбачити майбутнє.

Related posts