Неймовірне відновлення: китайські дослідники вдихнули нове життя в мозок свині майже через годину після її загибелі.
Отримані дані пропонують нові шляхи для дослідження травм головного мозку.
Китайські вчені змогли відновити мозкову активність у свиней майже за годину після зупинки їхнього кровообігу. В окремих випадках ця функціональність зберігалася протягом кількох годин. Інформацію про це опублікувало видання Science Alert.
Зазначаєтьтся, що це досягнення є величезним кроком вперед у розробці способів відновлення функції мозку після раптової зупинки серця пацієнта і свідчить про те, що лікарі можуть розширити вікно для успішної реанімації пацієнтів після зупинки серця.
"Мудрість? Залучення здорової печінки пацієнта – органу, що відповідає за очищення крові – до системи життєзабезпечення, призначеної для відновлення функцій мозку", - зазначається в статті.
Автори підкреслюють, що раптове зупинення серця призводить до численних ускладнень у організмі через миттєве припинення кровопостачання. Наступне зниження кровообігу в різних ділянках тіла отримало назву ішемії, і коли це відбувається в мозку, можуть виникати незворотні зміни.
"Використовуючи 17 тибетських міні-свиней, вирощених у лабораторії, команда порівняла включення печінки у втрату кровообігу. В одній серії експериментів дві групи свиней піддавали ішемії мозку протягом 30 хвилин; одна з груп також була піддана ішемії печінки, а інша ні. Водночас контрольна група не зазнавала ішемії", - пише видання.
Дослідники виявили, що під час евтаназії свиней та аналізу їхнього мозку, контрольна група демонструвала мінімальні ушкодження, тоді як група, яка не зазнала ішемії печінки, проявила значно менше уражень мозку.
Команда також експериментувала з різними затримками, підключаючи мозок до системи, що підтримується печінкою, з інтервалами в 30 хвилин, 50 хвилин, 60 хвилин і 240 хвилин. Найдовший інтервал, який показав найбільшу перспективу, становив 50 хвилин після того, як його позбавили крові: мозок відновив електричну активність і підтримувався в такому стані протягом шести годин, поки експеримент не припинили:
Цікаво, що у мозку, який не отримував кисню протягом години, активність відновилася лише за три години до завершення, що вказує на важливий часовий проміжок, коли реанімаційні заходи можуть бути ефективними за умови наявності працюючої печінки.
Згідно з висновками вчених, ці результати вказують на значущу роль печінки в процесах, що призводять до ушкодження головного мозку після зупинки серця. Зібрані дані відкривають нові можливості для вивчення травм головного мозку і можуть сприяти підвищенню рівня виживання та покращенню результатів реабілітації пацієнтів у майбутньому.
Раніше повідомлялося, що дослідники використали штучний інтелект для декодування свинячої мови. Завдяки цьому технологічному досягненню, штучний інтелект може розпізнавати звуки, які видають свині, і потенційно інформувати фермерів про їхні негативні емоційні стани.
Також ми писали про те, чому коти так люблять лежати на клавіатурі. Пухнастих часто приваблює тепло електроніки, тому вони можуть влягтися на ноутбук, щоб комфортно поспати.
Вас також можуть зацікавити новини:
Що ніколи не слід очищати за допомогою оцту: експерт виділила 5 предметів.
Ремонт виявиться дорожчим за вартість автомобіля: 8 вживаних моделей, які не рекомендовано купувати у 2025 році.