ISW провело аналіз висловлювань директора ЦРУ щодо ядерних загроз з боку Кремля.


Експерти Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували заяви директора Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Вільяма Бернса щодо погроз Росії застосувати ядерну зброю.

Джерело: ISW

Деталі: Бернс застеріг Захід від занепокоєння з приводу стандартного брязкання російською ядерною зброєю, яке ISW вже давно визначив як частину зусиль Кремля зі сприяння самостримуванню Заходу та впливу на ключові моменти в політичних дебатах щодо підтримки України.

Бернс під час бесіди з головою Секретної розвідувальної служби Великобританії Річардом Муром зазначив, що президент Росії Володимир Путін продовжить час від часу висловлювати загрози щодо прямого протистояння з Заходом, проте ці заяви не повинні викликати страх у західних країн.

Він також зазначив, що, згідно з оцінками ЦРУ, російські збройні сили могли обдумувати варіант використання тактичної ядерної зброї в Україні восени 2022 року. Крім того, він повідомив, що у зв'язку з цим спілкувався з директором Російської служби зовнішньої розвідки Сергієм Наришкіним.

Оцінка Центрального розвідувального управління США стосовно потенційної готовності Росії використати тактичну ядерну зброю в Україні восени 2022 року припала на період посилення російської пропаганди щодо ядерної загрози, що відбувалося на фоні успішних контрнаступів українських військ у Херсоні та Харкові.

Ця риторика, швидше за все, була частиною стандартної інформаційної операції, спрямованої на стримування західної допомоги Україні у сфері безпеки, ніж показником російської готовності застосувати ядерну зброю.

Кремль неодноразово вдавався до непрямих загроз ядерної ескалації у контексті важливих політичних обговорень на Заході стосовно подальшої військової підтримки Україні. Наприклад, восени 2022 року це було зроблено з метою налякати осіб, які ухвалюють рішення.

Згідно з оцінками Інституту вивчення війни, ймовірність використання Росією ядерної зброї в Україні або в інших регіонах є вкрай низькою.

Related posts