Кремль намагатиметься укласти угоду з новим сирійським урядом про збереження військової присутності, повідомляє ISW.
Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на звіт американського Інституту дослідження війни (ISW).
Супутникові зображення Sentinel-2, отримані 10 грудня, свідчать про те, що російські судна ще не повернулися до сирійського порту Тартус, а флот росії в Середземному морі залишається на відстані від 8 до 15 км від цього населеного пункту.
OSINT-аналітик MT Anderson ідентифікував чотири російські кораблі в цьому радіусі станом на 10 грудня - фрегат класу "Адмірал Горшков", фрегат класу "Адмірал Григорович", підводний човен "Новоросійськ", а також нафтовий танкер "Вязьма".
Супутникові зображення, отримані 9 грудня, підтвердили, що кораблі "Адмірал Григорович", "Новоросійськ" та "Вязьма" залишилися на своїх позиціях, зафіксованих також 10 грудня.
Дослідники з відкритих джерел повідомили, що великий десантний корабель Балтійського флоту "Александр Шабалин" проекту 775 вирушив з акваторії Балтійського моря 10 грудня. Його метою є допомога у транспортуванні ряду російських військових об'єктів з Тартуса до Середземного моря, ймовірно, до Тобрука в Лівії.
Один з російських військових блогерів повідомив, що на кінець 9 грудня "статус авіабази Хмеймім та порту Тартус залишає відкритим багато питань". Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков зазначив, що "складно передбачити" подальший розвиток подій у Сирії, проте Росія продовжить вести переговори з усіма державами, які поділяють її інтереси.
10 грудня Головне управління військової розвідки України повідомило, що російські збройні сили продовжують демонтувати техніку та озброєння, а також евакуювати війська з Хмейміма за допомогою військово-транспортних літаків Ан-124 та Іл-76. Крім того, у Тартусі відбувається розбирання техніки під контролем нещодавно розгорнутого російського спецназу.
Супутникові знімки компанії Maxar, отримані 10 грудня, свідчать про те, що на військово-повітряній базі "Хмеймім" продовжують перебувати російські літаки, гелікоптери та відповідне військове обладнання.
В ISW вважають, що нерішучість Росії, яка проявляється як у військовій присутності, так і в її риториці, вказує на те, що Москва продовжує оцінювати обстановку в Сирії, перш ніж ухвалити рішення щодо своїх подальших дій.
На думку Інституту вивчення війни, Кремль, ймовірно, не готовий до повної евакуації всіх своїх військових ресурсів із Сирії, якщо зможе встановити контакти з опозиційними силами та перехідним урядом, а також продовжити забезпечення безпеки своїх баз і персоналу в цій країні.