У Кіровоградській області, після проведення перевірок, було анульовано виплати для внутрішньо переміщених осіб на суму, що перевищує 500 тисяч гривень.
Про це повідомила начальниця ГУ Національної соціальної сервісної служби у Кіровоградській області Інна Чернова під час брифінгу в Кіровоградській ОВА, передає кореспондент Укрінформу.
"У Кіровоградській області Головне управління Національної соціальної сервісної служби здійснило 368 перевірок фактичного місцезнаходження внутрішньо переміщених осіб. В результаті цих перевірок було складено 300 актів про відсутність підтвердження місця проживання, що призвело до зупинки виплат допомоги на загальну суму понад 500 тисяч гривень", - повідомила Чернова.
Також посадовиця зазначила, що відповідно до порядку реалізації експериментального проєкту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості, головне управління залучили до огляду приміщень Гайворонської, Знам'янської, Кропивницької, Новоукраїнської міських рад та Смолінської селищної ради для встановлення факту відповідності наявних умов для надання комплексної соціальної послуги вимогам законодавства.
Крім того, управлінські органи виявили недоліки в соціальних установах, таких як заклади соціального захисту, інтернати та дитячі будинки сімейного типу, що пов'язані з перевіркою виплат, умовами утримання дітей та наглядом за їх вихованням.
Протягом цього року було проведено 104 позапланові контрольні заходи моніторингу. Серед них - 54 органи місцевого самоврядування, три психоневрологічні інтернати, 12 структурних підрозділів служби у справах дітей виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, 10 установ інституційного догляду для дітей з цілодобовим перебуванням, а також 12 закладів професійної фахової освіти, де діти отримують повну державну підтримку, - зазначила Чернова.
Основні порушення виявлені під час перевірки - це невідповідність вимогам законодавства, що регламентують надання соціальної підтримки та здійснення верифікації державних виплат; відсутність належного контролю з боку служб у справах дітей за умовами виховання, утримання і розвитку дітей, які влаштовані в дитячі будинки сімейного типу та прийомної сім'ї. Також недотримання порядку проведення моніторингу стану утримання дітей та осіб, які тимчасово переміщені або евакуйовані за межі України, та їх соціального супроводу та інші порушення.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій виділило 30,5 мільйона гривень для обласних бюджетів, які будуть використані на компенсації установам за безкоштовне розміщення внутрішньо переміщених осіб у 2024 році.