Небезпечне літо 2025 року: які плани має Путін і чи зможе Україна витримати "фінальний наступ"


Західні аналітики та військовий експерт Ігор Романенко попереджають про можливу ескалацію бойових дій з боку РФ вже цього літа. Путін готує новий, більш підступний план наступу, накопичуючи резерви та прагнучи прорвати оборону ЗСУ.

Після переговорів у Стамбулі між Україною та Росією з'явилися песимістичні прогнози, адже сторони змогли узгодити лише питання обміну полоненими, уникаючи обговорення теми припинення військових дій.

ТСН.ua поспілкувався з військовим експертом, генерал-лейтенантом у відставці та заступником начальника Генштабу (2006-2010 рр.) Ігорем Романенком, щоб дізнатися, чого дійсно варто очікувати українцям.

Ігор Романенко підкреслює, що на фронті все ще відбуваються інтенсивні бойові дії, і хоча російські війська діють повільніше, вони все ж продовжують свої наступальні операції.

"Російська Федерація реалізує свою стратегічну наступальну кампанію, яка триває вже третій рік. На мою думку, ми зараз перебуваємо на початковому етапі цих наступальних дій. Вони здійснюються виключно за рахунок ресурсів і резервів, накопичених Росією з кінця минулого року та протягом зими", — зазначає експерт.

Завершуючи початкову фазу, Кремль планує реалізувати більш масштабний другий етап, який припаде на літо та осінь 2025 року. Як зазначає Ігор Романенко, саме в цей час може відбутися суттєва ескалація конфлікту на лінії фронту.

"Щоб перейти до другого етапу наступальних операцій, генерали Путіна вже активно акумулюють більш потужні ресурси. Це відбувається через весняний призов на строкову службу, який наразі завершується в Росії. Нові призовники замінять вже підготовлені військові підрозділи, з якими ведеться робота, щоб вони підписували контракти та відправлялися на фронт," — повідомив експерт.

Він додав, що цього року до російської армії за контрактом планують набрати до 160 тисяч громадян РФ. Це "досить велика та загрозлива для нас кількість". Окрім призову, окупанти активно шукають охочих воювати за контрактом як вдома, так і за кордоном.

Генерал-лейтенант акцентує на тривожній тенденції: якщо раніше російські війська мали можливість відправляти на фронт навіть не зовсім укомплектовані підрозділи, то тепер, згідно з інформацією численних розвідувальних служб, окупанти зосереджуються на підготовці та накопиченні резервів, не направляючи їх у бій.

"Це становить серйозну загрозу для нас, оскільки у росіян існує значна потреба у нових силах. Вони явно відчувають нестачу ресурсів для активізації наступальних операцій на Покровському напрямку, а також в районах Костянтинівки з трьох сторін. Хоча їм критично бракує ресурсів, підготовлені резерви поки що не залучаються в бойові дії – військові вважають за краще дочекатися. Це свідчить про те, що вони накопичують свої сили", – підкреслює Романенко.

Він вважає, що росіяни будуть накопичувати ресурси до липня, щоб розпочати новий та більш потужний другий етап наступальних дій у період літа-осені цього року.

Експерт зазначає, що це може призвести до нового етапу військових конфліктів, які раніше не спостерігалися.

"На жаль, ми не маємо стратегічних ресурсів і резервів, як і оперативних. Наші військові на різних ділянках фронту відстоюють свої позиції з неймовірною відвагою і героїзмом. Проте, через відсутність нових сил, оскільки повна мобілізація не проводиться, підрозділи на лінії зіткнення змушені боронитися в ослабленому та недоукомплектованому стані. Це створює серйозну загрозу, що до липня Путін зможе мобілізувати необхідні ресурси і спробує прорватися на одному або двох напрямках. Саме в цьому полягає велика небезпека", – зазначає Романенко.

Ігор Романенко підкреслює нагальну необхідність у специфічних ресурсах для забезпечення ефективності оборонних заходів:

"Ми повинні акумулювати необхідні ресурси для захисту та забезпечити потужні засоби для нейтралізації живої сили і техніки супротивника. Для цього важливими є далекобійні ракетні комплекси, ударні безпілотники та відповідне озброєння для нашої авіації. Зокрема, нам потрібна зброя класу 'повітря-земля', щоб зупиняти і знищувати ворожі сили та техніку на підступах до фронту. У цій ситуації могли б допомогти французькі бомби AASM Hammer або американські керовані бомби JSOW, але, на жаль, їх поки що не надають," — зазначає військовий аналітик.

Згідно з оцінками фахівця, український народ витримав багато труднощів протягом війни, однак у разі потенційного наступу ворога в липні виникає серйозна небезпека прориву оборонних позицій.

"Раніше на фронті не спостерігалося значних проривів з боку окупантів. Подібні спроби мали місце лише на початку конфлікту, коли ми пам'ятаємо масштабні колони техніки, що пересувалися нашими шляхами. Наразі Путін намагається їх відновити і активно працює над цим. Деякі аналітики вважають, що успіх у створенні таких проривів у нашій обороні може стати останньою можливістю для російського лідера змінити хід війни. Це нагадує ривок людини, що тоне, яка прагне схопитися за що-небудь, щоб не потонути сама," — коментує ситуацію експерт.

Він зазначає, що економіка Росії вже зазнала серйозних втрат, і її ситуація продовжує погіршуватися, навіть у порівнянні з показниками минулого року.

Ось чому існують прогнози, що в червні 2026 року економічна ситуація в Росії може значно погіршитися. Коли Путін усвідомить це, він, ймовірно, нарешті почне серйозно розглядати можливість переговорів для припинення бойових дій. Все, що відбувається в даний момент, є лише фарсом – звичайним затягуванням часу перед новим наступом, - пояснює військовий експерт.

На думку Ігоря Романенка, російська армія може здійснити прорив нашої оборони у місцях, де вона найслабша або найменш очікувана.

Цілком ймовірно, що йдеться про Сумщину або ж території поблизу Покровська та Костянтинівки. У разі захоплення Костянтинівки, це відкриє шлях до агломерації Слов'янська та Краматорська. Путін має намір отримати контроль над Донецькою областю, оскільки Луганська вже практично під його контролем. Не виключаю, що в планах російського лідера також можуть бути Запоріжжя і Херсон – області, які він уже включив до своєї конституції. Проте, все залежить від наявності в нього необхідних ресурсів, — підкреслює Ігор Романенко.

Related posts