Пенсії у 2025 році: які нововведення очікуються та хто зможе отримати підвищені виплати у наступному році.


Досліджуйте також: Зміни у пенсійній системі 2025 року: які нововведення чекають на нас і хто зможе отримати підвищені виплати з 1 січня.

Оскільки у 2025 році не буде підвищення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, мінімальний та максимальний розміри пенсій в Україні залишаться на рівні минулого року.

Також звертаємо увагу на інші ключові показники на 2025 рік:

▪ загальний рівень прожиткового мінімуму становить 2920 гривень;

▪ Розмір мінімального споживчого кошика для осіб працездатного віку становить 3028 гривень.

▪ розмір прожиткового мінімуму на осіб, які втратили працездатність -- 2361 грн;

▪ розмір мінімуму для життя дітей до 6 років становить 2563 грн;

▪ Розмір мінімального прожиткового рівня для дітей у віці від 6 до 18 років становить 3196 грн.

У 2025 році відбудеться збільшення тривалості страхового стажу, який потрібно накопичити для виходу на пенсію за віком. Так, починаючи з 1 січня 2025 року, для отримання пенсії в 60 років, чоловікам і жінкам потрібно буде мати не менше 32 років страхового стажу.

Ті, у кого після досягнення 60 років немає достатнього страхового стажу, матимуть право на пенсію в 63 роки при наявності стажу від 22 до 31 року.

Якщо у вас є страховий стаж від 15 до 21 року, ви зможете отримувати пенсійні виплати з 65 років.

Якщо у особи стаж роботи менший за 15 років, то у 65-річному віці їй нададуть право на отримання державної соціальної допомоги замість пенсії.

Звернутись за призначенням пенсії можна як особисто -- до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду незалежно від місця проживання, так і дистанційно, скориставшись порталом електронних послуг Пенсійного фонду України.

В Україні індексація пенсій запланована на березень 2025 року. За оцінками експертів, можливе підвищення пенсійного забезпечення складе від 10% до 17%.

У цьому контексті підвищення стосуватиметься тільки базової пенсії, не враховуючи додаткові надбавки. Особи, які отримали пенсію протягом останніх кількох років, не матимуть перерахунку виплат, оскільки їхні суми вважаються актуальними.

Мінімальна та максимальна допустима сума доплати після проведення індексації - це 100 та 1500 грн відповідно.

Відповідно до статті 41 бюджету на 2025 рік, Ощадбанк зобов'язується повернути залишки коштів з пенсійних рахунків внутрішньо переміщених осіб, які відкриті в цьому банку, назад до Пенсійного фонду України.

Це має відношення до рахунків пенсіонерів-переселенців, які були зареєстровані до 24 лютого 2022 року, у двох ситуаціях:

▪ якщо протягом останнього року на рахунках не було жодних фінансових операцій (зняття готівки, безготівкові платежі або перекази);

▪ у випадку, якщо ці пенсіонери не завершили фізичну ідентифікацію протягом півроку.

Згідно з рішенням уряду, пенсійні рахунки для внутрішньо переміщених осіб відкривалися виключно в Ощадбанку, тому в інших фінансових установах немає відповідних невикористаних залишків. Крім того, кошти з таких рахунків не можуть бути вилучені, якщо на них накладено арешт або існують інші обмеження.

Окрім цього, встановлено, що у разі, якщо переселенець після отримання коштів з пенсійних рахунків вирішить звернутися до Пенсійного фонду України або Ощадбанку, держава відновить виплату пенсії цій особі.

Нагадаємо, що пенсіонери, які отримали статус ВПО до 24 лютого 2022 року та не пройшли фізичну ідентифікацію до 31 березня 2024 року, для продовження виплат можуть пройти перевірку у будь-який зручний спосіб.

В даний час існує правило, згідно з яким кошти пенсіонерів, які не пройшли процес перевірки, будуть накопичуватися на їх розрахунковому рахунку до завершення процедури ідентифікації. Після успішного проходження цього процесу пенсія буде зарахована на рахунок пенсіонера з того місяця, в якому було зупинено фінансування виплат.

У 2025 році розмір виплат зросте для пенсіонерів, які святкуватимуть свої 70, 75 або 80 років. Основною умовою є те, що їхня пенсія не повинна перевищувати 10 340,35 грн.

Нагадаємо, вікова надбавка виплачується у таких розмірах:

▪ особи, які досягли віку 70 років, можуть отримати допомогу до 300 грн до досягнення 75-річного віку;

▪ особам, яким виповнилося 75 років, до досягнення 80-річного віку -- у розмірі до 456 грн;

▪ особам, яким виповнилося 80 років і більше, -- у розмірі до 570 грн.

У січні 2025 року українські пенсіонери матимуть можливість отримати одноразову допомогу в розмірі 1000 грн в рамках ініціативи єПідтримка, відомої як "Тисяча Зеленського". Ця фінансова підтримка доступна лише для тих громадян, які знаходяться на території України. Програма буде діяти до завершення лютого 2025 року.

Гроші нараховуватимуть на картку Національного кешбеку, яку можна оформити через застосунок Дія або через банк, який є партнером програми.

Особи похилого віку та громадяни з інвалідністю 1 та 2 групи, які отримують свої виплати через Укрпошту, матимуть можливість отримати додаткову фінансову допомогу через цей же сервіс. Список осіб, що можуть скористатися цією допомогою, складається Міністерством соціальної політики. Варто зазначити, що ті, хто буде включений до цього списку, не матимуть можливості подавати заявку через платформу Дія.

Вони матимуть можливість використовувати кошти також через Укрпошту для оплати комунальних послуг або для покупки товарів, виготовлених в Україні.

Отримані гроші можна витратити до кінця 2025 року. Зняти готівку з картки Національний кешбек не можна.

Related posts