Прем'єр-міністр Грузії оголосив, що уряд самостійно ініціює надання грантів для громадських організацій та засобів масової інформації.


Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе, на фоні введення в дію суперечливого закону про "іноземних агентів", оголосив про створення державного фонду для надання грантів грузинським НУО та медіа. Це викликало обурення серед опозиційних сил.

Цю інформацію передає "Новости-Грузия", також зазначає "Європейська правда".

Кобахідзе оголосив про намір заснувати державний фонд для надання грантової підтримки неурядовим організаціям та медіа, який буде фінансуватися з державного бюджету. Цю ініціативу він представив як "крок у напрямку" підтримки громадських організацій, які нібито можуть зіткнутися з ризиком втрати фінансування від міжнародних донорів у випадку реалізації положень закону "Про прозорість іноземного впливу".

"Багатьом НУО деякі іноземні донори погрожували припиненням фінансування, якщо вони зареєструються… На цьому тлі та загалом, виходячи з інтересів країни, ми вирішили створти грантову програму для грузинських неурядових організацій, яка буде повністю фінансуватися з держбюджету коштами грузинських платників податків", - заявив прем'єр.

Кобахідзе повідомив, що протягом найближчих місяців буде здійснено організаційні заходи, а перші гранти планується розпочати надавати з січня 2025 року.

Опозиційні сили висловили своє обурення щодо нової ініціативи. Лідер партії "Ахалі" Ніка Гварамія охарактеризував плани забезпечення фінансування НУО з державного бюджету як "абсурдні" та "спробу підкупу неурядових організацій".

Депутат Роман Горіцидзе з групи "Єврооптимісти" заявив, що у партії влади вочевидь надумали перетворити неурядові організації в "проурядові".

"Це антидержавна ідея, яка знищує один із найважливіших сегментів громадянського суспільства у Грузії. Вони хочуть підкупити незалежний громадський сектор, щоб не чути критики", - обурився він.

Також варто зазначити, що в Грузії чекають на вердикт Конституційного суду щодо колективного позову, поданого численними заявниками, серед яких є й президентка, стосовно прийнятого закону про "іноземних агентів".

Багато громадських організацій та ЗМІ заявили, що принципово не збираються виконувати вимогу закону, який поведе країну "російським шляхом".

У реєстрі "організацій, які представляють інтереси іноземних сил", близько 500 організацій добровільно внесли свої дані. Основна частина цих організацій є невеликими, що, ймовірно, зумовлено їх відсутністю ресурсів для покриття можливих штрафів та участі в судових процесах.

Related posts