П'ять аргументів на користь перегляду фільму "Мирні люди"


В українських кінотеатрах стартує показ документального фільму "Мирні люди", який встиг зарекомендувати себе на Берлінському кінофестивалі, здобувши дві престижні нагороди. Це вже вагома причина для перегляду, але ми підготували ще п'ять аргументів, чому варто подивитися цю стрічку.

Про що йдеться у фільмі?

Цей фільм складається виключно з перехоплених телефонних розмов росіян, які формують його текстову основу. Ніяких додаткових коментарів не надається, оскільки вони не є необхідними. Візуальний ряд та тло представлені кадрами зруйнованих міст та сіл Харківщини, Київщини, Миколаївщини та Донеччини, де українці борються за виживання.

Це кінострічка про деградацію людяності, тоталітарний російський механізм, про насилля та абсолютне відчуття безкарності.

Голоси "мирних", цивільних, матерів, дружин і друзів, розкривають світові очі не лише на хід так званої "спецоперації", а й на жахливий внутрішній світ суспільства, яке стоїть за її виконанням.

Кінорежисерка Оксана Карпович

Для режисерки Оксани Карпович цей фільм став другою режисерською роботою. Вона здобула популярність завдяки своєму фільму "Не хвилюйся, двері відчиняться". З початком повномасштабного вторгнення Оксана працювала локальною продюсеркою для міжнародних новин. Крім того, вона також займається фотографією.

Фестивальна історія картини

Фільм "Мирні люди" був включений до програм багатьох міжнародних фестивалів, охоплюючи такі міста, як Гонконг і Нью-Йорк. На Гонконзькому міжнародному кінофестивалі стрічка здобула Спеціальну відзнаку, а в Кракові отримала нагороду "Срібний Ріг" за соціальну тематику та приз FIPRESCI від асоціації кінопреси. В Україні премʼєра фільму відбулася на міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, де він був представлений як фільм-відкриття.

Перші реакції західних глядачів

Під час обговорення фільму у глядачів виникло питання, чи не є ці розмови фейковими або чи не надто однобоко зроблена вибірка. Режисерка поділилася, що разом із французькою монтажеркою Шарлотт Турес вони прослухали багато годин розмов, і лише одна була нормальною. Вони включені у фільм. Загалом, фільм, ймовірно, в першу чергу важливий саме для міжнародної аудиторії, адже українці вже знають ціну "героям" картини. Однак варто переглянути його, адже фільм дуже якісно зроблений.

Світова преса про кінофільм

Видання Variety зазначає, що "Стрічка демонструє причини тривалості цієї війни". Тим часом, ScreenDaily описує перегляд як "справжній інтелектуальний досвід". Cineurope коментує, що фільм "викриває шокуючу розпусту росіян".

Related posts