Працевлаштування без попереднього досвіду. Найкращі 10 вакансій для початківців.
Куди можна влаштуватися на роботу без досвіду
З огляду на триваючий кадровий дефіцит в Україні роботодавці активно шукають працівників. Значна кількість розміщених вакансій на сайтах пошуку роботи підходить для кандидатів без досвіду.
Наприклад, станом на 16 вересня на кадровому порталі Work.ua було опубліковано приблизно 47,3 тисячі вакансій, які підходять для кандидатів без попереднього досвіду роботи (всього вакансій — 109 тисяч). Тим часом на robota.ua можна було знайти 6 тисяч пропозицій для бездосвідних спеціалістів із загальної кількості 36,7 тисячі вакансій.
В коментарі для РБК-Україна представники Державної служби зайнятості (ДСЗ) зазначили, що роботодавці найчастіше відкриті до найму осіб без досвіду роботи на такі позиції, як підсобний робітник, вантажник, прибиральник, продавець продуктів харчування, кухар, офіціант, швачка та укладальник-пакувальник.
Найбільше вакансій для початківців на Work.ua представлено в таких категоріях, як "обслуговування", "роздрібна торгівля" та "робочі професії". На платформі robota.ua також домінують напрямки "торгівля", "адміністративний персонал, водії та кур'єри", а також "продажі та управління клієнтами".
На Єдиному порталі вакансій, створеному Державним центром зайнятості, представлені оголошення про роботу для підсобних працівників на птахофабриці в Черкаській області. Вакансії стосуються цехів різання та заморожування м'яса з оплатою праці в розмірі 23 тисячі гривень.
Снимок экрана с сайта dcz.gov.ua.
На харчове підприємство в Київській області відкрито вакансії для підсобних робітників з зарплатою 20,3 тис. грн. Крім цього, попит на такі спеціальності існує також у будівельному секторі та промисловості.
Мережі супермаркетів, онлайн-магазини та кур'єрські служби активно шукають працівників для вантажних робіт. Основними завданнями є завантаження та розвантаження вантажів, їх транспортування до складів та комплектування замовлень. Однак, варто зазначити, що така діяльність зазвичай вимагає значних фізичних зусиль і витривалості.
Снимок экрана с сайта Work.ua
Середній рівень заробітної плати для посади вантажника складає 18,5 тисяч гривень, згідно з інформацією від Work.ua.
Клінінгові служби шукають персонал у команду, також є вакансії прибиральників у магазини, медичні центри, спортивні клуби, офіси. По таких вакансіях часто пропонують гнучкий графік роботи. Середня зарплата становить 12 тис. грн.
Супермаркети активно шукають продавців-консультантів та касирів. Крім того, магазини, що спеціалізуються на побутовій техніці, електроніці та товарах для дому, також публікують вакансії для продавців. Досвід роботи не є обов'язковим, адже компанії готові надати навчання і перспективи для кар'єрного розвитку.
Снимок экрана с сайта robota.ua
Згідно з даними Державної служби зайнятості, середній дохід продавця-консультанта становить 15,2 тисячі гривень.
Кухарі та їх помічники користуються попитом у вуличних кафе, мережах швидкого харчування та кулінарних відділах супермаркетів. З метою підготовки нових працівників, роботодавці організовують навчальні програми.
Згідно з інформацією, розміщеною на Work.ua, середня зарплата кухаря становить 22 тисячі гривень, тоді як дані Державної служби зайнятості свідчать про цифру в 17 тисяч гривень.
Роботодавці активно шукають нових офіціантів для закладів швидкого харчування, не вимагаючи попереднього досвіду. У ресторанах віддають перевагу кандидатам, які вже мають певні навички, але також є можливість зайняти позицію помічника офіціанта з подальшим навчанням.
Середній дохід офіціанта складає приблизно 19,5 тисяч гривень.
Професія швачки вимагає навичок роботи з спеціалізованим обладнанням, однак існують вакансії, які передбачають прийом на виробництво або ремонт одягу без попереднього досвіду, але з бажанням навчатися.
Середня зарплата швачки становить 20 тис. грн, у низці вакансій вказують, що рівень оплати може залежати від виробітку.
Завдання пакувальника-комплектувальника полягає в розміщенні товарів, їх упаковці у коробки або інші ємності для подальшого продажу або транспортування, а також у проведенні сортировки.
Фабрики меблів, виробництва одягу, склади та магазини активно потребують працівників. Середній рівень заробітної плати становить 18 тисяч гривень.
Служби доставки, торгові заклади та ресторани пропонують роботу кур'єрів, використовуючи як особисті транспортні засоби, так і автомобілі, мотоцикли або велосипеди, що надаються компанією.
Діяльність кур'єра часто передбачає адаптивний робочий графік. Для пересування на автомобілі або мотоциклі важливо мати дійсне водійське посвідчення. Середній рівень доходу складає близько 22,5 тисяч гривень, також існує можливість отримання погодинної оплати.
Операторам call-центрів необов'язково мати досвід, до того ж робота може бути віддаленою. Роботодавці у вакансіях вказують додаткове навчання та тренінгами. Від кандидатів очікують на комунікабельність, відкритість, організованість.
Робітників шукають служб таксі, страхові компанії, онлайн-магазини тощо. Зарплата оператора контакт-центру в середньому дорівнює 20 тис. грн.