Онлайн-робота чи робота в офісі: які вакансії користуються більшим попитом у українців?


Пошукачі змагаються за вакансії в інтернеті.

Дистанційний формат роботи відкриває нові горизонти для поєднання професійних обов'язків з навчанням та особистими справами. Він сприяє економії часу та фінансів, пов'язаних із пересуванням, а також забезпечує можливість працювати в зручному середовищі і з адаптивним графіком.

Ці чинники завжди манили тих, хто шукає роботу в інтернеті. Протягом останніх чотирьох років попит на дистанційну зайнятість серед українців значно зріс.

За інформацією, наданою РБК-Україна Державною службою зайнятості, інтерес до дистанційної роботи значно зріс у період пандемії COVID-19 та під час дії воєнного стану внаслідок повномасштабної агресії Росії.

Епідемічні обмеження, а також подальша міграція і загрози безпеці змусили українців адаптуватися до онлайн-формату, при цьому роботодавці забезпечували відповідні умови для впровадження такого способу праці.

Фото: віддалена робота має найвищий попит (GettyImages)

Сьогодні дистанційні вакансії користуються величезним попитом серед тих, хто шукає роботу.

Згідно з інформацією, що міститься у звіті Work.ua, найбільша конкуренція спостерігається на дистанційних вакансіях. Аналітики порталу рекомендують роботодавцям, які стикаються з труднощами при заповненні вакансій, розглянути можливість переходу до формату онлайн-співпраці, якщо робота може бути виконана віддалено.

У відповідь на запит видання в ДСЗ розповіли, що станом на 9 грудня 2024 року на Єдиному порталі вакансій було розміщено 5,5 тис. пропозицій дистанційної роботи.

Найбільша кількість подібних вакансій спостерігається в областях:

Дистанційна робота також доступна в таких галузях, як ЗМІ, юриспруденція та сфера послуг. З початку року Служба зайнятості оголосила про наявність 675 вакансій для роботи в онлайн-форматі.

На кадровому порталі Work.ua також найбільше вакансій розміщено в галузях "IT, комп'ютери, інтернет", "Маркетинг, реклама, PR". Майже 1,3 тис. вакансій на 12 грудня пропонувалося у сфері "Продаж, закупівля".

Скриншот с сайта Work.ua

Середня зарплата для дистанційної роботи у грудні 2024 становить 28 тис. грн.

Найвищі доходи в режимі віддаленої роботи отримують фахівці в сфері інформаційних технологій, а також представники управлінських посад.

Для українців, чия професія дозволяє працювати дистанційно, ключовою умовою повернення в офіс стало бажання поєднувати традиційний офлайн формат з онлайн-роботою.

Гібридний графік роботи вважається навіть більш вагомим аргументом, ніж підвищення зарплати. У світлі постійних загроз повітряних атак, важливим фактором залишається також наявність укриття в офісному приміщенні. Ці дані отримані в результаті опитування, проведеного кадровим порталом Work.ua.

На питання, "якщо робота може бути дистанційною, але роботодавець наполягає на офісі, які умови для вас є обов'язковими?", були такі відповіді:

Менша кількість опитаних вказала на важливість удосконалення соціальних вигод (11%), безкоштовних кави та ласощів (7%), а також корпоративних заходів і навчальних тренінгів (6%).

Related posts